DzieckoNews

Jak uczą się niemowlęta?

Na samym początku może się wydawać, że Twoje dziecko nie robi nic poza jedzeniem, spaniem, płaczem i napełnianiem pieluch. Ale twoje dziecko też się uczy. Może widzieć i słyszeć, co dzieje się wokół niej i może komunikować swoje potrzeby i zainteresowania innym. Rodzice mogą pomóc swoim dzieciom w nauce, bawiąc się z nimi.

Jak uczą się niemowlęta?

Niemowlęta mają zdolność widzenia twarzy i przedmiotów o różnych kształtach, rozmiarach i kolorach. Potrafią odróżnić głosy swoich rodziców od innych. Dziwimy się, kiedy formują swoje ciała w nasze ramiona lub ramiona. Podziwiamy, jak przyszły na świat, potrafiąc ssać, komunikować pewne potrzeby płaczem, a czasami same się uspokajać. Większość niemowląt potrafi to wszystko robić zaraz po urodzeniu.

Jesteś pierwszym nauczycielem swojego dziecka

Pierwsze doświadczenia mają bardzo istotny wpływ na przyszłość. Dlatego jesteś tak ważny dla wzrostu i rozwoju Twojego dziecka. Opieka i doświadczenia, które zapewniasz, wpływają na rozwój mózgu Twojego dziecka. Pełna miłości uwaga pomaga nowym komórkom mózgowym łączyć się w sposób, który pomaga niemowlętom:

    • Poczuj się bezpiecznie i pewnie.
    • Nadaj sens nowym pomysłom i informacjom.
    • Rozwijaj zdrowe ciała.

Rzeczy, na które należy uważać

Twoje dziecko ma inny styl lub osobowość niż wszystkie inne dzieci. Fajnie jest poznać upodobania, potrzeby i umiejętności Twojego dziecka. Dowiedz się, jak Twoje dziecko odnosi się do innych ludzi i sytuacji.

Niektóre niemowlęta lubią więcej aktywności, inne mniej.

Niektóre niemowlęta śmieją się lub płaczą głośniej, inne są z natury cichsze.
Wszystkie niemowlęta dają nam znać, kiedy mają już dość. Oto kilka sposobów, w jakie Twoje dziecko może powiedzieć Ci, że nadszedł czas na drzemkę:

  • Unika nawiązywania kontaktu wzrokowego
  • Staje się śpiący lub wybredny, może dużo płakać
  • Kaszel lub plucie
  • Pociera oczy

Dbaj o siebie

Dzieci rosną szybciej w pierwszym roku życia niż w jakimkolwiek innym momencie życia. Zajmie to dużo czasu i energii. Aby zapewnić dziecku jak najlepszy start, musisz być zdrowy i szczęśliwy. Kiedy czujesz się dobrze ze sobą, pomagasz dziecku czuć się szczęśliwym i bezpiecznym. Dlatego musisz znaleźć czas, aby zadbać o siebie. Poinformuj ludzi, kiedy potrzebujesz wsparcia lub pomocy. Po wypoczęciu będziesz mieć więcej energii i będziesz mógł się lepiej bawić z dzieckiem.

Inni, którzy troszczą się o Twoje dziecko

Ważne jest rozwijanie bliskiej więzi z rodzicami i członkami rodziny. Pomaga niemowlętom tworzyć pozytywne relacje z innymi. Pozwalając innym osobom trzymać i rozmawiać z dzieckiem, gdy jesteś w pobliżu, Twoje dziecko uczy się, jak nawiązywać relacje z innymi ludźmi.

Kiedy nie możesz być z dzieckiem, najlepiej, jeśli opiekunami jest ta sama grupa zaufanych osób. Twoje dziecko nauczy się oczekiwać i cieszyć się jego towarzystwem i życzliwością.
Jeśli zdecydujesz się zostawić dziecko u krewnego, przyjaciela lub profesjonalnego opiekuna dziecka, upewnij się, że opiekun i otoczenie zapewniają zdrowe, bezpieczne i komfortowe środowisko. W ten sposób będziesz mieć pewność, że zapewniana jest bezpieczna i pełna miłości opieka.

Mocny początek życia

Niemowlęta spędzają pierwszy rok na uczeniu się poczucia bezpieczeństwa w byciu kochanym. Miłość — wyrażona w sposób, o którym tutaj mowa, a także na wiele innych sposobów przez Ciebie — da Twojemu dziecku siłę fizyczną do walki z chorobą, siłę emocjonalną do poczucia pewności siebie oraz zdolność uczenia się nowych rzeczy.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dziecko