DomLifestyleNews

Kilka kroków do tego, by polubić sprzątanie

No właśnie, czy można lubić sprzątanie? Myślę, że nawet trzeba je polubić, gdyż drobne porządki robimy codziennie. Raz w tygodniu czeka nas dość dokładne mycie, czyszczenie, odkurzanie. Jak można uprzyjemnić te prozaiczne czynności? Zapraszam Cię na mini poradnik.

 

 

Włącz ulubioną muzykę 
Nic tak nie poprawi nam nastroju jak ulubiony kawałek lecący z radia. Przygotuj sobie playlistę ukochanych piosenek, bądź zdaj się na żywioł i włącz kanał muzyczny w tv. Zobaczysz, że wtedy o wiele lepiej i sprawniej pójdą Ci porządki
2 w 1
Oczywiście odkurzyłabyś z chęcią. Jednak jest tyle innych zajęć w około. Wolałbyś się w tym czasie pouczyć bądź poczytać książkę?  Jedno nie przeszkadza drugiemu! Wystarczy, że włączysz audiobook z ulubioną książka i czas poświęcony na odkurzanie wykorzystasz znacznie intensywniej. Oczywiście nie zapomnij przy tym o sprawdzeniu i wymianie worków do odkurzacza. Największy wybór worków oferuje SwiatWorkow.pl

 

 

Ćwiczenia w domu 
Sprzątanie to taki mini fitness, gdyż na przykład przy myciu podłogi spalisz nawet ponad 200 kcal w ciągu godziny. Wycieranie kurzy na meblach często wymaga zrobienia licznych przysiadów.
Piękny zapach oraz oryginalne opakowania 
Chyba każdy lubi zapach czystości unoszący się po sprzątaniu. Rynek aktualnie oferuje przeróżne kosmetyki do sprzątania, które nie dość, że świetnie wyglądają na półce to przy tym nieziemsko pachną. Oprócz pięknego zapachu profesjonalne środki czystości ułatwiają sprzątanie dzięki swojej skuteczności. Dwa w jednym i od razu sprzątanie idzie raźniej!

 

Razem raźniej 
Podczas sprzątania spędzacie czas razem. A jeśli macie dzieci to możecie urządzić przy tym świetną zabawę. Urządźcie wyścigi kto szybciej zetrze kurze ten dostanie nagrodę.
Wyznacz sobie cel 
Jeśli jest coś co lubisz robić najbardziej, załóż sobie, że po skończonym sprzątaniu właśnie to zrobisz. Może obejrzysz film, spotkasz się z przyjaciółka, lub napiszesz posta 😉
Zasłużona nagroda 
Małe przyjemności po skończeniu pracy są jak najbardziej wskazane. Wizyta w kinie, zakupy, a może błogie lenistwo? Zrób coś dla siebie !
 A Wy lubicie sprzątać?

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dom