GadżetyNews

Zestaw majsterkowicza, czyli jakie narzędzia to must have w domu

Niezależnie od tego czy majsterkujemy okazjonalnie, czy może co chwila coś naprawiamy, pewnych narzędzia to must have w naszym domu i nie może ich zabraknąć. Z biegiem czasu i ilością wykonanych prac narzędzi na pewno będzie przybywać, dlatego warto już teraz zaopatrzyć się w skrzynkę narzędziową, w której będziemy je przechowywać.

 

źródło: Internet

 

Przechowywanie wszystkich akcesoriów razem i odkładanie ich na to samo miejsce po skończonej pracy to krok do tego, aby mieć idealny porządek. Przy okazji nie mamy problemu z tym, że któreś z narzędzi nam się zgubi. A co należy mieć obowiązkowo w domu ? Przede wszystkim młotek, gdyż wbijanie oraz wyciąganie gwoździ należy do najczęściej wykonywanych prac domowych, np. podczas wieszania zdjęć, montowania półek na książki, czy składanie mebli. Oczywiście kupując młotek, warto zaopatrzyć się także w komplet gwoździ w różnych rozmiarach. Obok młotka, do narzędzi niezbędnych zaliczamy również śrubokręt – zwykły i krzyżakowy.  Warto rozejrzeć się za zestawem, w którym znajdziemy kilka wymiennych końcówek o różnych kształtach i wymiarach. W ich skład zazwyczaj wchodzą także nakładki trzpieniowe oraz ampulowe. Szczypce uniwersalne (kombinerki) również przydadzą się nam podczas wielu prac i napraw. Będziemy w stanie przytrzymać nimi lub odkręcić śruby, ciąć drut, czy wygiąć twardsze elementy. W skrzynce narzędziowej powinny się także znaleźć klucze nastawne, wkrętak, miarki, czy centymetr krawiecki, który przydaje się nadzwyczaj często.
 Jeśli stać nas na większy wydatek to dobrze jest zainwestować w wiertarkę. Przyda się do wywiercenia dziur w materiale różnego typu, a to dzięki wymiennym wiertłom, które posiadają różną twardość, grubość i długość. jest niezbędna podczas wieszania półek na ścianach betonowych, w których nie ma możliwości wbicia gwoździa. A jeśli chodzi o taki warsztat domowy – ile kosztują podstawowe narzędzia? Wiertarkę kupimy już za ok. 60zł, jednak nie będzie to sprzęt markowy. Do polecanych firm należą m.in. Bosh, Hitachi, czy Celma. Na wiertłach również nie warto oszczędzać, gdyż zwyczajnie szybko się zużyją i będziemy musieli kupić następne. Jeśli chodzi o kolejne pozycje na naszej liście narzędziowej to również warto zaopatrzyć się w latarkę, taśmę izolacyjną, poziomicę, papier ścierny.
Na mały początek w zupełności nam wystarczy, reszta na pewno będzie pojawiać się w naszym domu wraz z upływem lat. A Wy macie w swoim domu taką skrzynkę z niezbędnymi narzędziami?

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Gadżety