DzieckoNews

Kapitan Nauka : Pierwsza gra dla najmłodszych dzieci

 

Dziś mam dla Was coś, co spodoba się małym fanów układanek i wszelkiego rodzaju puzzli. Co to ?  Gra Loteryjka od Kapitana Nauki, to pierwsza gra przeznaczona dla najmłodszych dzieci (czyli takich 2+, 3+). W tej serii możemy dostać 4 gry – Loteryjkę 2+, czyli Zwierzęta oraz Kolory, oraz nowość Loteryjkę 3+, czyli Świat i Ubrania .  Właśnie te dwie ostatnie dwie pozycje zagościły u nas w domu.

 

Gry z serii Loteryjka (3+) to gry o bardzo prostych, przejrzystych zasadach. Polegają ona na wyszukiwaniu szczegółów i dopasowywaniu obrazka, który znajduje się na żetonie, z obrazkiem znajdującym się na planszy do gry. Grać w nią możemy według 4 różnych wariantów, jednak każdy z nich sprowadza się w zasadzie do tego, aby znaleźć powtarzające się obrazki (na żetonie i planszy).

 

Plansze (6szt) oraz żetony (36szt) Loteryjki zostały wykonane ze sztywnej tektury (nie ma ryzyka załamania, zgniecenia planszy). Żetony znajdują się w
tekturowych blistrach. Wyciąganie i wkładanie  stało się dla mojej 2latki dodatkową zabawą ;-). Przy okazji to fajne ćwiczenie na sprawność manualną.

 

 

Plansze znajdujące się w pudełku Ubrania przedstawiają m.in cztery pory roku. Dziecko dzięki nimi zapoznaje się z plenerem występującym na wiosnę, lato, zimę i jesień. Dodatkowo widzi jak w każdej z tych pór roku, zmienia się nam garderoba. Lato to strój kąpielowy a zima ciepły szalik. Oprócz pór roku są jeszcze 2 plansze – „piżama party” oraz bal karnawałowy. Obrazki na żetonach to po prostu części garderoby.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Plansze w pudełku Świat  to właśnie nic innego jak otaczający nas świat :), czyli morze, głębia oceanów, kosmos, las, plener zimowy czy nasze rodzinne podwórko. Widzimy na nich czynności ale też przedmioty, ludzi oraz zwierzęta. Możemy, razem z dzieckiem, nazywać zwierzęta żyjące w oceanie czy też w lesie. Widzimy też jak wygląda kosmonauta czy płetwonurek, i czym różni się małe autko od wielkiego autobusu. Zasady oczywiście są takie same jak w przypadku poprzedniej gry – mamy dopasować żetony do obrazków z planszy.

 

 

 

 

 

 

 

 

Każda z gier to idealna rozrywka dla malucha, a poziom trudności możemy zwiększać wraz z wiekiem. Czuję, że nasza przygoda nie skończy się na tych dwóch opakowaniach 😉

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dziecko