DomNews

FITaqua – „tak” dla skóry

O tym jak ważna jest woda wiemy wszyscy.  Używamy jej wszędzie, dlatego jej jakość powinna być dla nas priorytetem, tym bardziej, gdy w naszym domu jest dziecko. Filtr prysznicowy FITaqua był dla mnie zupełnym odkryciem, a że miał poprawić on jakość mojej wody, bardzo chętnie go przetestowałam.Co o filtrze pisze producent? FITaqua to prosty i naturalny sposób na poprawę kondycji skóry i włosów. Szczególnie polecany przy alergii, łuszczycy i AZS. Filtr zawiera KDF – wysokiej jakości złoże cynkowo-miedziowe, które neutralizuje wysuszające działanie chloru, soli wapnia i magnezu.  Filtr zatrzymuje nikiel, chrom i metale ciężkie, a także grzybnie i bakterie.

Montaż filtra jest uniwersalny – posiada standardowe przyłącze o średnicy 1/2 cala współpracujące ze wszystkimi rodzajami słuchawek. Zamontowanie jest bardzo proste wystarczy „wkręcić” filtr pomiędzy słuchawkę a węża. Całość wygląda następująco.

Trzeba uważać, gdyż słuchawka razem z filtrem jest dość ciężka i upadek jej na naszą stopę mógłby skończyć się bardzo nieprzyjemnie. Ogólnie całość wygląda dość estetycznie.

Czy sprawdził się u mnie? Filtra używam od około miesiąca i jak do tej pory jestem zadowolona. Pierwsza, zauważalna zmiana to pienienie się płynu do mycia – efekt jest mocniejszy, piany jest zdecydowanie więcej niż w wodzie bez założonego filtra, co za tym idzie płyn jest bardziej wydajny. Córka z większej ilości piany jest zadowolona :).

Co do skóry, to ciężko mi stwierdzić działanie, gdyż żaden z nas domowników nie ma problemów z przesuszoną skóra, ani kłopotów z nią. Na pewno nie zmieniła się na gorsze – jest raczej bez zmian. Być może taka filtrowana woda potrzebuje więcej czau by na nią zadziałać.

Natomiast widzę poprawę we włosach. Po umyciu są bardziej lśniące, błyszczące i miękkie w dotyku. Moim zdaniem fajnie wspomaga naturalną pielęgnację włosów.

Co do osadzania się kamienia na słuchawce – nie zauważyłam jakieś diametralnej zmiany. Osad z kamienia jak był tak i jest. Jednak moja woda jest bardzo twarda, być może filtr nie daje z nią rady.

FITaqua należy wymieniać co 6 miesięcy lub po 5000 litrów zużytej wody.

 

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dom