DzieckoNews

Jaki termometr wybrać dla dziecka?

Tematy związane z wychowaniem dzieci często wzbudzają spore emocje. Powodem tego jest między innymi fakt, że każdy rodzic chce dla swego dziecka najlepiej, a ich gusta w kwestii codziennej opieki mogą się znacznie różnić. Dotyczy to także termometrów dla dzieci. Zwracamy przede wszystkim uwagę na wygodę użytkowania, bezpieczeństwo oraz dokładność pomiaru takiego urządzenia. Jaki termometr dla dziecka wybrać i na co należy zwrócić uwagę?

Współczesne termometry dla dzieci i niemowląt

Jak zapewne wiecie, jeszcze kilka lat temu prym w termometrach wiodły te rtęciowe. Jednak obecnie są one zakazane ze względu na szkodliwość zawartej w nich rtęci. Zamiast nich mamy sporą gamę termometrów, które są bezpieczne, bardzo dokładne i pozwalają na pomiar temperatury w ciągu zaledwie kilku sekund. Dość popularne są także te bezdotykowe na podczerwień, które sprawdzają się nawet u niemowlaków. Nie ma tu ryzyka stłuczenia termometru, gdyż szkło zastąpiono plastikową obudową. Wybór wydaje się dość prosty, jednak pojawia się on często w momencie precyzowania konkretnego modelu. Szczególnie, gdy w naszym domu jest niemowlę, czy dziecko w okresie przedszkolnym.

Ze względu na dość często nawracające infekcje, temperaturę dzieci należy stale kontrolować. Podwyższona gorączka daje nam znać o tym, że dzieje się coś w organizmie. Dokładny pomiar temperatury jest tu niezwykle ważny, gdyż pozwoli rodzicom prawidłowo zadbać o zdrowie swojego malucha.

Rodzaje termometrów dla dzieci

Termometry dzielą się na kilka kategorii. Przede wszystkim należy rozróżnić je ze względu na miejsce, w którym mierzy się temperaturę. Niektóre z urządzeń są dostosowane do tego by mierzyć ją w kilku miejscach, inne zaś tylko w jednym. Spośród rodzajów termometrów możemy wyróżnić:

  • Termometr klasyczny, w którym o wysokości temperatury informuje ciecz znajdująca się wewnątrz urządzenia. Ten rodzaj jest najtańszy, jednak nie nadaje się dla małych dzieci, gdyż pomiar temperatury trwa tu do około 5 minut. Urządzenie jest narażone na potłuczenie, gdyż utrzymać bez ruchu małe dziecko to nie lada sztuka,
  • Termometr elektroniczny dotykowy mierzy temperaturę dość szybko, stosowany może być w różnych miejscach, jak np. w uchu, pod pachą, w buzi. Jest wygodny w użyciu szczególnie w nocy, gdyż wystarczy go przyłożyć do czoła dziecka i odczytać temperaturę,
  • Elektroniczny termometr bezdotykowy jest rozwiązaniem nie tylko wygodnym, ale i wysoce higienicznym. Najbardziej polecany do mierzenia temperatury u niemowlaków. Wystarczy tylko włączyć urządzenie i skierować wiązkę światła na czoło. Pomiar pojawia się po kilku sekundach. Ten rodzaj termometru jest dość uniwersalny, gdyż można nim mierzyć także temperaturę wody do kąpieli czy pokarmu dla dziecka,
  • Termometr w smoczku to również dobre rozwiązanie, jednak tylko dla dość małych maluchów,
  • Termometr paskowy na czoło jest swoim działaniem podobny do termometru szklanego. Przykładamy go do czoła dziecka i odczytujemy wynik po kilkunastu sekundach. Jego zaletą jest także niska cena.

Jaki termometr wybrać ?

Moim zdaniem najlepiej zdecydować się nataki, który będzie nie tylko dokładny, ale także jak najmniej uciążliwy podczas użytku. Dzieci dość często grymaszą, wiec pomiar powinien odbywać się w sposób możliwie niewidoczny. Najlepszym rozwiązaniem będzie także posiadanie podświetlenia oraz wyłączenia sygnału dźwiękowego. Dzięki temu zmierzymy temperaturę nawet w nocy, bez budzenia naszego dziecka. Termometr bezdotykowy elektroniczny jest w tym wypadku najlepszym rozwiązaniem. Jest on dość drogi, jednak miejmy na uwadze fakt, że chodzi tu o jak najlepsze zadbanie o zdrowie malucha. A tego rodzaju akcesoria na pewno nam w tym pomogą.

Termometr elektroniczny bezdotykowy Visiofocus Smart

Jest to jeden z najlepszych termometrów, istniejących na rynku, który może być używany przez całą rodzinę. Należy do grona bardzo precyzyjnych termometrów, charakteryzujących się niezawodnością. Za jego pomocą zmierzymy nie tylko temperaturę ciała, ale także przedmiotów oraz otoczenia. Pomiar na ciele możemy wykonać w dowolnym miejscu na przykład na czole, w oku, w okolicach szyi. Termometr jest bezpieczny, ponieważ nie wytwarza szkodliwego promieniowania. Pomiar odbywa się bezdotykowo, co jest niezwykle istotne szczególnie w przypadku niemowlaków i małych dzieci.

Wyświetlanie temperatury odbywa się w trybie ciągłym, a wynik zapisywany jest na drugim wyświetlaczu zastosowanym w termometrze. Na dokonanie pomiaru wystarczy mniej niż 1 sekunda. Gdy chcemy zmierzyć temperaturę ciała to naciskamy ikonę z buzią, natomiast przy innych pomiarach stosujemy przycisk domu. Gdy termometr jest w stanie spoczynku to pokazuje nam temperaturę otoczenia.

Jeśli chodzi o pomiar temperatury u mojego dziecka to jestem zadowolona z jego działania, gdyż jeszcze mnie nie zawiódł. Porównywałam otrzymane wyniki z innym elektronicznym termometrem i były bardzo do siebie zbliżone. Na wielki plus zasługuje tu także podświetlanie ekranu oraz fakt, że jest bez dźwięku. Mierzenie temperatury odbywa się naprawdę bezproblemowo. Termometr Visiofocus Smart jest dostępny na https://24medyczny.pl/.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dziecko