DomGadżetyNews

Jaki kupić grill gazowy?

Sezon na grilla zbliża się wielkimi krokami, a więc czas rozejrzeć się za odpowiednim sprzętem. Wybór grilla gazowego do ogrodu może okazać się sporym wyzwaniem, szczególnie, gdy nie wiesz na co zwrócić uwagę. W tym poście postaram ci się pomóc i podpowiedzieć na co należy zwrócić uwagę i na jakie pytania odpowiedzieć, by poznać odpowiedź na pytanie jaki grill gazowy kupić.

Jak często i jak długo zamierzasz grillować?

Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle istotna, gdyż w zależności od częstotliwości grillowania wybieramy mniejszą bądź większą moc urządzenia i odpowiednią ilość palników. Do rodzinnych spotkań i małych przyjęć wystarczający będzie grill gazowy posiadający moc do 180-ciu stopni. Jeśli jednak zamierzasz używać grilla zdecydowanie częściej należy zainwestować w coś z większą mocą. Na grillach wysokiej jakości można przygotować w zasadzie każdą potrawę w dosyć szybkim czasie.

Liczba osób zapraszanych na grilla

Jeśli grillujesz tylko w wąskim gronie 2-4 osób to zdecyduj się na model z mniejszym rusztem i mniejszą ilością palników. Gdy na Twoje spotkania Zamierzasz najczęściej grillować dla 2-4 osób, 5-9 gości czy może aż dla 10 i więcej osób? W zależności od odpowiedzi, dobierzesz właściwy rozmiar rusztu i oczywiście samego grilla. Im większy jest grill, tym więcej palników posiada, dzięki czemu można przygotowywać wiele różnorodnych potraw na raz.

Mobilność grilla

Czy Twój sprzęt będzie stał na stałe w ogrodzie, czy też zamierzasz go zabierać ze sobą na wycieczki. Produkty uznanych producentów mają na wyposażeniu solidne kółka, jednak pamiętajmy, że taki grill gazowy może ważyć nawet 140kg i ich przesunięcie jest dość ciężkie. Jeśli jeździsz na camping i lubisz zabierać ze sobą grill to wybierz taki o niewielkich rozmiarach. Istnieją modele, które z łatwością przewieziesz w samochodzie. Sporą ilość ofert znajduje się pod adresem https://www.stukpuk.pl/ogrod/grille-i-akcesoria/grille-gazowe .

Dodatkowe funkcjonalności

Dla prawdziwych grill masterów na pewno ważnym elementem będą dodatkowe funkcje grilla gazowego. Są modele, które posiadają kuchenkę boczną, czy też obrotowy rożen. Dwa oddzielne piekarniki (duży i mały) na pewno znajdą uznanie wśród osób, które grillują zarówno dla małej ilości osób, jak i sporego grona przyjaciół. To urządzenie może posiadać sporo udogodnień jednak należy pamiętać, że wraz z wzrostem liczby dodatkowych funkcjonalności, wzrasta również cena grilla.

 

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dom