Dawniej masaż tajski był kojarzony z luksusem, dostępny tylko i wyłącznie na dworach królewskich i przeznaczony dla członków rodziny królewskiej. Dziś stał się ogólnodostępnym zabiegiem, a nawet najpopularniejszym z masaży orientalnych w Polsce. Dlaczego?

Jak działa masaż tajski?

Masaż tajski popularnie został nazwany jogą dla leniwych. Zyskał to miano, gdyż osoba masowana, przyjmuje w jego trakcie wiele pozycji, które to są przyjmowane podczas ćwiczeń jogi. W Tajlandii jest to masaż tradycyjny, kiedyś przeznaczony wyłącznie dla członków rodziny królewskiej. Polega on na rytmicznym uciskaniu konkretnych punktów na ciele. Wierzy się, że dzięki naciskowi na właściwy punkt, osoba masowana pozbywa się stresu, napięcia oraz bólu.

Jak przebiega masaż tajski?

Osoba, która jest masowana ubierana jest w luźne, wygodne ubranie. Podczas masażu leży na specjalnym materacu. Wykonywany jest przed jedną osobę. W trakcie jego trwania masażystka intensywnie pracuje swoim ciałem, używając dłoni, kciuków, łokci i przedramion, a także stóp. Łokciem uciska, w sposób rytmiczny, na przebiegające aorty. To powoduje uczucie głębokiego odprężenia. Większość masażu przebiega po tzw. liniach Sen. Osoba masowana przyjmuje wiele pozycji, które wywodzą się z pięciu zasadniczych postaw jogi pasywnej: leżenia przodem, tyłem, bokiem, a także postawy siedzącej i odwróconej.

Kompletna sesja masażu tajskiego może trwać do 2 godzin. W tym czasie, w sposób rytmiczny następuje ucisk i rozciągnięcie całego ciała. Zalicza się tu także wyciąganie palców, stóp u nóg, uszu oraz przyjmowania przez osobę masowaną różnych wyciągniętych pozycji.

Dla kogo polecany jest masaż tajski?

Masaż tajski jest przede wszystkim polecany osobom, które są pozbawione energii i odczuwają zmęczenie. Dodatkowo daje on wiele korzyści dla osób, które na co dzień pracują w stresie. Przez co są narażone na prace w niekorzystnych warunkach dla ciała oraz ducha. Taki masaż tajski na pewno odpręży całe ciało, a także zadziała na nie rewitalizująco. Warto się na niego zdecydować jak najszybciej.

Jeśli jesteście chętni zrelaksować się podczas masażu tajskiego to zachęcam do zapoznania z ofertą salonu http://www.thaisun.pl/pl/ . ThaiSun to sieć profesjonalnych salonów tajskiego masażu.

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News