PaznokciePorady

Jak zrobić hybrydy krok po kroku ?

Wiele z Was na pewno ma już swoje pierwsze hybrydy za sobą. Ja całkiem niedawno sama byłam laikiem w tym temacie i nie wiedziałam za co się wziąć i jak, żeby wszystko ze sobą współgrało. Manicure hybrydowe do tej pory to była dla mnie czarna magia i potrzebowałam poradnika jak zrobić hybrydy krok po kroku. Dlatego dziś przychodzę z takim postem do Was, aby ułatwić tworzenie pięknych paznokci.

Zapewne wiele z Was myśli o tym, że taki zestaw do samodzielnego wykonania manicure hybrydowego jest dość drogi. Może przy pojedynczym zakupie to tak wygląda, jeśli jednak przeliczymy koszty wizyt w salonie kosmetycznym – zakładanie oraz ściąganie hybryd, to taki sprzęt wyjdzie nam zdecydowanie korzystniej i zwróci się już po paru razach użycia.

Przygotowanie płytki paznokcia

Odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia to bardzo ważny etap w wykonywaniu manicure i nie należy go nigdy pomijać. W przeciwnym razie lakier nie będzie trzymał a my wykonamy swoją prace na marne. Najpierw należy upewnić się czy na płytce nie pozostały resztki lakierów lub odżywki, w tym celu przetrzyj je zmywaczem do paznokci.

Teraz bierzemy małą miseczkę wypełnioną ciepłą wodą z mydłem do rąk, wkładamy do niej dłoń na kilka minut. Ma to na celu rozmiękczenie skórek, tak, aby w łatwy sposób się ich pozbyć. Warto to zrobić, gdyż łatwiej będzie nadać odpowiedni kształt paznokcia bez zalewania skórek otaczających płytkę. Odrost będzie także widoczny znacznie później niż w przypadku pominięcia tego kroku.

Kształt paznokcia nadajemy poprzez użycie pilniczka bądź bloku polerskiego. Mamy do wyboru wiele – migdałki, szpice, okrągłe, proste. Wszystko zależy od naszych upodobań. Teraz za pomocą cleanera odtłuszczamy płytkę paznokcia używając do tego wacików bezpyłowych.

Nakładanie lakierów hybrydowych

Jeśli mamy już odpowiednio przygotowany paznokieć to czas teraz na nałożenie lakierów hybrydowych. Najpierw nakładamy bazę i utwardzamy ją w lampie, zgodnie z czasem jaki jest zalecany do konkretnego produktu. Na utwardzoną bazę aplikujemy pierwszą warstwę lakieru w ulubionym kolorze, który znajdziemy na https://konadnail.pl/pl/c/Lakiery-hybrydowe/139 . Teraz ponownie korzystamy z lampy, aby lakier utwardzić. Jeśli lakier słabo kryje to warto nałożyć drugą warstwę, powtarzając powyższe kroki. Na koniec całość pokrywamy Topem i ponownie utwardzamy w lampie. Po utwardzeniu płytkę paznokciową przemywamy za pomocą bezpyłowego wacika nasączonego cleanerem. W skórki warto wetrzeć oliwkę.

Jak widzisz wykonanie manicure hybrydowego w domu jest banalnie proste i nie potrzeba do tego wielkich umiejętności. Już znasz całą teorię jak wykonać hybrydy krok po kroku. Nie zrażaj się jeśli za pierwszym razem nie wyjdzie ci doskonale. Jak powszechnie wiadomo, praktyka czyni mistrza a więc powodzenia!

 

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Paznokcie