ModaNews

Jak wybrać buty do biura – zastosuj te 3 zasady!

Wielogodzinne stanie czy też chodzenie, to codzienność pań, które pracują w biurach czy urzędach. W takich placówkach dodatkowo często obowiązuje dress code, który wymaga noszenia obuwia spełniającego określone wymagania. W jaki sposób je wybrać, by jednocześnie godnie reprezentować miejsce pracy i dobrze się czuć przy kliencie oraz zminimalizować ryzyko bólu nóg oraz otarć delikatnego naskórka?

Masz problem z kupnem obuwia do pracy w biurze? Oto jego rozwiązanie!

 Wiele modeli obuwia damskiego kusi swoim modnym krojem czy niecodzienną kolorystyką. Pamiętaj jednak, że wszelka awangarda nie jest wskazana w biurze, w którym pracownica ma wyglądać elegancko. Od razu można na później odłożyć kupno czerwonych szpilek czy też butów z odkrytymi palcami. Dla wygody warto także przemyśleć, czy najwyższa możliwa szpilka będzie się dobrze sprawdzać przy stałym przemieszczaniu się. Jakimi więc zasadami kierować się przy wyborze najwygodniejszych i eleganckich butów do pracy?

Skromny wygląd – podstawa profesjonalizmu

 Jak się okazuje profesjonalizm można dostrzec nie tylko w kwalifikacjach czy też podejściu do klienta, ale również w wizerunku. To poprzez wygląd jesteśmy oceniani w pierwszej kolejności i później może być trudno zamazać złe wrażenie. Zawsze więc lepiej postawić na strój, który nie szokuje i nie przyciąga zbytniej uwagi oraz po prostu pasuje do okoliczności.

Idealne będą czarne lub granatowe czółenka o niezbyt wysokim obcasie. Takie obuwie jest klasyczne i uniwersalne, a więc pasuje zarówno do spódnicy, sukienki jak i spodni. Oczywiście można także postawić na ciemne szpilki, które nie mają zbyt wysokiego obcasa.

Na pewno do obuwia biurowego nie można zaliczyć czółenek bez palców czy też z odkrytą piętą. Te raczej sprawdzą się na letni wypad na miasto lub randkę.

Wygoda czyli lekkie nogi po całym dniu w biurze

 Wygodne buty to przede wszystkim te dobrze dopasowane do stopy. Nie mogą być ani za małe, ani za duże. W przeciwnym razie można narazić się na otarcia, a nawet skręcenie kostki, szczególnie jeśli w za dużych butach chodzimy na obcasie i po schodach. Trzeba pamiętać jednak, że noga pod wieczór puchnie, a więc jeśli but jest lekko luźny, jednak nie spada po podniesieniu nogi, na pewno będzie w nim wygodnie przez cały dzień. Komfort to także skórzana wyściółka, która zapobiega poceniu się stóp, które sprawia, że czujesz się niekomfortowo. Na pewno przyznasz, że chyba jedna z największych obaw po całym dniu pracy, dotyczy swobodnego zdjęcia obuwia. Nie musi tak być, jeśli wybierzesz obuwie odpowiednio odprowadzające wilgoć.

Jakość na lata – pewność siebie na co dzień

 Dlaczego warto kierować się jakością butów przy wyborze obuwia do pracy? Przecież marki i materiału wykonania z reguły nikt nie rozpoznaje? Okazuje się, że jakość zdecydowanie zwiększa komfort. Intensywna eksploatacja butów może doprowadzić do szybkiego ich niszczenia. Porysowane szpilki czy czółenka lub buty „rozdeptane” to nie najlepsza wizytówka. Dlatego warto zainwestować w swój biznesowy wizerunek począwszy właśnie od butów.

Wybór obuwia do pracy to tak naprawdę zadanie intuicyjne. Pomyśl, co sprawi, że będziesz się prezentować klasycznie, elegancko i gustownie. Następnie sprawdź, czy dany model jest dobrze dopasowany do Twojej stopy oraz zainteresuj się jakością. Skóra naturalna to dobry wybór dla każdego, kto chce, by jego buty przetrwały kilka sezonów. Postaw na uniwersalny krój, który będzie cię lekko niósł przez cały dzień, a dodatkowo sprawi, że sylwetka będzie się prezentować idealnie.

Szeroki wybór eleganckiego obuwia damskiego znajdziesz w ofercie sklepu internetowego Eurobuty.com.pl

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Moda