Karaluchy w domu to niechciany lokatorzy, którzy niestety mogą pojawić się w twoim domu. Niestety zazwyczaj, gdy się już zadomowią, bardzo ciężko jest się ich pozbyć. Tym bardziej, że przywiązują się do miejsca. Jednak są sposoby, które pomagają w ich przepędzeniu. Jak się pozbyć karaluchów z domu?

Skąd się biorą karaluchy?

Zapewne zastanawiasz się, jak karaluchy dostają się do domu. Jak sprawdzić, czy w domu są karaluchy? Znajdziesz je w skupiskach, zazwyczaj blisko żywności oraz wody, gdyż potrafią doskonale śledzić ślady zapachowe. Owady te najbardziej lubią ciepło i zaciemnione miejsca, chociaż karaluchy azjatyckie, wręcz uwielbiają jasno oświetlone pomieszczenia. Zazwyczaj jednak trzymają się blisko podłogi, właśnie ze względu na temperaturę.

Uwielbiają także siedzieć przy rurach centralnego ogrzewania i kaloryferach, tam, gdzie jest stały dostęp do wody. Najczęściej spotykane są w domach tych wielorodzinnych, czy też w blokach mieszkalnych. Znajdziesz je też w miejscach takich jak spiżarnie, czy piwniczki z żywnością.

Jak karaluchy dostają się do domu?

Skąd się biorą karaluchy? Karaluchy najczęściej zwabia zapach jedzenia, czy też pozostawionych odpadków. Kiedy w domu zauważymy jednego osobnika, to najczęściej jego feromony za chwilę zwabią także kolejnych niechcianych domowników. Poruszają się kanałami wentylacyjnymi i rurami, potrafią przecisnąć się przez wszelkie otwory. Cały proces rozmnażania się i rozprzestrzeniania jest naprawdę bardzo szybki.

Czy karaluch gryzie?

Mimo że karaluch nie gryzie ludzi, to jednak przebywanie z nim w jednym domu jest niebezpieczne. Czy karaluchy są groźne? Głównie ze względu na choroby, które przenosi, takie jak grypa, dżuma, cholera i gruźlica. Dodatkowo pojawić się też mogą zatrucia pokarmowe. Czy karaluchy latają? Nie. Karaluchy potrafią być odpowiedzialne również za alergię u wrażliwych na nie osób, pojawić się mogą takie objawy jak: katar, kaszel, duszności, zmiany skórne.

Jak się pozbyć karaluchów?

Gdy odwiedzą nas insekty, to od razu zadajemy sobie pytanie karaluchy jak się pozbyć. Jedną ze skuteczniejszych domowych metod jest zmniejszenie temperatury otoczenia. Jednak nie zawsze jest ona wykonalna, szczególnie zimą, kiedy to temperatura spada mocno poniżej zera i raczej mało kto wytrzyma wtedy z oknami otworzonymi na oścież przez kilka dni. Oprócz tego można użyć również kwasu borowego, na który jeszcze nie zdążyły się uodpornić opisywane insekty.

Jednak jeśli domowe metody nas zawiodą, najlepiej jest wtedy skierować się do profesjonalnej firmy. Specjaliści https://prusator.pl świadczą usługi w Warszawie i okolicach. Posiadają również sieć partnerów w całej Polsce https://prusator.pl/ranking-firm-ddd-z-polski-dezynsekcja-dezynfekcja-deratyzacja/ . Przeprowadzą skuteczną dezynsekcję, pozwalającą doszczętnie usunąć prusaki oraz karaluchy. Warto zgłosić się do nich już w momencie zauważenia pierwszego owada.

 

 

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News