NewsPorady

Jak pogodzić wychowanie maluszka z nauką?

Gdy na świat przychodzi dziecko, szczególnie to pierwsze, oprócz wielkiej miłości i szczęścia towarzyszą nam również obawy, czy zdołamy pogodzić nasze dotychczasowe zobowiązania i obowiązki z wychowaniem maluszka. Nie jest to wcale takie bezzasadne, gdyż wychowanie dziecka nie jest wcale taką prostą sprawą.
Szczególnie w przypadku, gdy młoda mama ma na koncie nieukończoną szkołę. Sytuacja pogarsza się jeszcze bardziej, gdy tzw. wpadka dotyczy bardzo młodych ludzi, którzy w dalszym ciągu się uczą. Taka nieplanowana ciąża może być sporą ingerencją w życie nieprzygotowanych na nią ludzi – mimo to wszystko można sobie poukładać. Jak? Postaram się Wam w tym trochę pomóc.

Załóżmy więc, że to młoda mama jest w trakcie szkoły. Gdy pojawia się na świecie dziecko staje przed dwoma możliwościami : rzucić albo ją ukończyć. Oczywiście pierwsze rozwiązane jest tym ostatecznym i należy się dobrze nad tym zastanowić. Być może jest to łatwiejsza opcja, ale na dłuższą metę wcale nie najlepsza. Na szczęście wielu rodzicom, ciąża jak i narodziny dziecka, absolutnie nie są żadnym powodem do przerwania nauki. Co jest niezwykle słuszne. Dlatego też warto zawczasu pomyśleć o takich sprawach jeszcze przed rozwiązaniem.

Jeśli jesteś uczennicą szkoły średniej to warto, abyś na początku porozmawiała z nauczycielami. Czasem taka rozmowa potrafi zdziałać cuda, a postawienie jasno sprawy pozwoli na odrobinę taryfy ulgowej. Jeśli jednak nie jesteś w stanie pogodzić nauki w trybie dziennym, może warto zastanowić się na liceum dla dorosłych SKK w trybie zaocznym. SKK prowadzi szkoły średnie dla dorosłych po szkole podstawowej, gimnazjum i szkole zawodowej. Liceum dla dorosłych SKK pozwoli ci zdobyć wykształcenie średnie, przygotuje cię do matury, a także umożliwi dalsze podjęcie nauki na studiach czy też szkole policealnej. Nauczanie tutaj odbywa się w trybie stacjonarnym, ale także zaocznym. Takie formy na pewno pozwolą ci zdecydowanie łatwiej pogodzić czas między naukę a zajmowanie się maleństwem. Ponadto nauka w takim liceum uprawnia cię do otrzymania legitymacji uczniowskiej, czyli możesz nadal korzystać ze wszystkich zniżek, ulgowych przejazdów i wielu innych przewidzianych dla uczniów benefitów. Warto zapisać się już teraz, gdyż jest to ostatni rok  kiedy można zrobić 3 letnie liceum dla dorosłych. W następnym roku taka edukacja będzie dłuższa o jeden dodatkowy rok. Liceum dla osób po szkole podstawowej lub gimnazjum trwa 3 lata, dla osób po szkole zawodowej jedynie 2 lata.

Ważne jest, aby szkoła, którą wybierasz dysponowała odpowiednią ofertą edukacyjną oraz doświadczoną i wykwalifikowaną kadrą. Taką placówką jest Studium Kształcenia Kadr. To ogólnopolska sieć szkół, która już od ponad 18lat naucza swoich słuchaczy w placówkach, zlokalizowanych m.in. w Warszawie, Bydgoszczy, Łodzi , Toruniu, Poznaniu. Długi staż funkcjonowania, a także profesjonalna kadra pedagogiczna to gwarancja wysokiej jakości nauczania. Warto również tutaj dodać o tym, iż zdawalność egzaminu maturalnego wynosi 100%. W SKK zdaje ją każdy z uczniów. To także dostęp do wszystkich wymienionych wcześniej korzyści wynikających z uczęszczania do liceum dla dorosłych.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News