NewsUrodaZdrowie

Jak osiągnąć uśmiech rodem z Hollywood?

Implanty zębów

Marzysz o idealnym śnieżnobiałym uśmiechu rodem z Hollywood? Zębach prostych, o idealnym kształcie, barwie i rozmiarze? O uśmiechu, który przykuwa spojrzenia? Niestety musimy cię zmartwić. Bardzo często jest on produkowany w gabinetach dentystów zajmujących się stomatologią estetyczną. Z drugiej strony, dzięki temu każdy z nas może powalczyć o taki uśmiech. Jak się do tego zabrać? Jakie są sposoby na śnieżnobiałą biel i idealny kształt?

Wybielanie

Jeśli chodzi o zmianę koloru zęba, wybielenie uśmiechu, to najpopularniejszym sposobem jest oczywiście wybielanie. Jest to też stosunkowo tania metoda, którą zaaplikować może każdy z nas. W praktyce wybielanie zębów zwykle realizowane jest w dwóch formułach. Pierwsza z nich polega na wybielaniu przy użyciu żelu wybielającego. Specjalną nakładkę na zęby wypełnia się żelem, po czym nakłada na zęby. Zwykle taka kuracja wymaga to kilku lub kilkunastu dni poddawania się temu zabiegowi, każdy trwa on kilka godzin dziennie. W zależności od tego jak mocno chcemy wybielić nasze zęby do naszych potrzeb dopierany jest zarówno żel jak i długość trwania kuracji. Drugim sposobem jest wybielanie zębów przy użyciu lampy. Podobnie jak za pierwszym razem na początku na zęby nanoszony jest żel, po czym poddawany jest on naświetleniu lampą. W wyniku naświetlenia aktywują się właściwości wybielające żelu. O ile wybielanie za pomocą nakładek przeprowadzić można w dużej mierze samodzielnie w domu, o tyle wybielanie przy użyciu lampy przeprowadzane jest tylko w gabinetach stomatologicznych, z uwagi na fakt, że tylko dentysta świadczący taką usługę komercyjnie może pozwolić sobie na zakup lampy do wybielania. Pojedynczy zakup przez osobę indywidualną jest po prostu za drogi.

Licówki

Żel nie wybieli uzupełnień, wypełnień, martwych zębów. Jeśli więc takowe mamy w naszym łuku zębowym, to wybielanie będziemy musieli uzupełnić o licówki. Licówki mogą być też technologią samą w sobie. Czym są licówki? Licówki to bardzo cienkie listki porcelany lub kompozytu, które można nakleić na zęby. Imitują one szkliwo zębów. Posiadają idealny kształt, pozwalają na dobranie indywidualnego odcienia, idealnie pod kolor naszych wybielonych zębów. Zęby pod licówki trzeba jednak przygotować. Nierzadko oszlifować, choć na rynku dostępne są też licówki nie wymagające szlifowania. Licówki stosuje się do zębów przednich. Jedynek, dwójek, trójek, także czwórek.

Korony

Co robić z pozostałymi zębami nr 5, 6 i 7? Je też możemy obudować formą porcelanową. Niemniej, jest to już dużo większa praca protetyczna. Zęby te są zwykle grubsze i bardziej masywne, delikatne licówki nie zdadzą więc tu egzaminu. Do tych zębów stosuje się korony. Korona to w uproszczeniu licówka 360 stopni, okalająca cały ząb jak naparstek. Stosuje się ją zwykle do zębów mocno zniszczonych, uszkodzonych, ułamanych, czy odnerwionych. Przed nałożeniem korony zęby te również trzeba oszlifować. Z uwagi jednak na fakt, że często są to zęby w dużo gorszym stanie, instalacja koron jest już dla nas mniej inwazyjnym doświadczeniem.

Implanty zębów

Na koniec, możemy mieć także sytuację, gdzie do pełnego uśmiechu po prostu brakuje nam jakiegoś zęba. W kategoriach estetyki najlepszym rozwiązaniem będą tu po prostu implanty zęba. Korona implantu może idealnie imitować zarówno kształt naszych naturalnych zębów jak i ich kolor. Poza swoimi walorami estetycznymi implanty mają także olbrzymią przewagę w zakresie funkcjonalnym nad całą resztą uzupełnień protetycznych typu korony i mosty na koronach.

Wszystkie te sposoby mogą być użyte w celu budowy pełnego i nieskazitelnego uśmiechu. Co ważne, wszystkie te metody można ze sobą łączyć. Jeśli jednak zależy nam na idealnym uśmiechu, to warto umówić się na konsultacje do specjalisty zajmującego się stomatologią estetyczną, który doradzi najbardziej efektywne rozwiązania, dopasowane do naszych potrzeb i możliwości.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News