DzieckoNewsPorady

Jak i w czym prać niemowlęce ubranka

Będąc świeżo upieczoną mamą miałam milion pytań w zasadzie o wszystko. Jednym z podstawowych było jak i w czym prać niemowlęce ubranka? Odpowiednia ich higiena to bardzo ważna rzecz, gdyż nawet w dopiero co kupionych, z pozoru czyściutkich ubrankach, bytują miliony roztoczy i wszelakich drobnoustrojów. A te z kolei mogą wywołać u naszego malucha spore uczulenie i reakcje alergiczne.
Pamiętajcie więc, aby dobrze wyprać każde nowe ubranko zanim założymy je niemowlęciu, czy dziecku. Do prania używajcie proszku z obniżoną zawartością detergentu. Całość nie jest trudna, ale ważne, aby przestrzegać kilku zasad. Dlaczego tak? Bo z pozoru czyste i nowe ubranko zanim trafi do nas przebywa długą drogę. Tkaniny dotykają szwaczki w fabryce, następnie osoby, które metkują odzież, personel w hurtowni i sklepie, klienci, a na końcu tego łańcucha Ty. Długa droga prawda? Każda z tych wcześniej wymienionych osób zostawia na odzieży ślad w postaci różnych, niewidocznych gołym okiem zanieczyszczeń. Poza tym osiada na niej kurz i cząsteczki brudu, wnoszone z ulicy do sklepu. Nawet w firmowo zafoliowanych przez producenta ubrankach można znaleźć roztocze. Dlatego też pamiętajmy, aby zawsze je wyprać.
W czym więc prać? Tu pamiętajmy o zasadzie im mniejsze dziecko, tym delikatniejszy powinien być proszek, czy też płyn do prania. Nie używajmy zwykłego proszku. Dla noworodków oraz niemowląt zalecane są specjalne proszki z obniżoną zawartością detergentów, gdyż takie środki są hipoalergiczne i nie zawierają substancji, które mogą podrażnić skórę maluszka. Nie są też perfumowane, dzięki czemu ryzyko alergii maleje jeszcze bardziej. Takie proszki najlepiej stosować do trzeciego roku życia dziecka, a jeśli jest ono alergikiem to nawet dłużej.
Na jakie środki zdecydowałam się ja? Sięgnęłam po trio od Flo, gdzie znalazłam zarówno płyny do prania ubranek dla dziecięcych Flo baby, jak i te do prania ubrań dorosłych.
Dlaczego wybrałam tą markę? Flo baby to linia hipoalergicznych produktów, które mogą być stosowane już od pierwszych dni życia dziecka. Znajdziemy tu płyn do prania bielizny niemowlęcej, który delikatnie i skutecznie usuwa nawet najtrudniejsze plamy. Pozostaje przy tym łagodny dla skóry dziecka. Natomiast koncentrat do płukania sprawia, że ubranka są miękkie i delikatne w dotyku. Produkty nie zawierają barwników, fosforanów ani parabenów. Są przebadane dermatologicznie. Ja jestem z nich zadowolona i na pewno sięgnę po nie jeszcze nie raz.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dziecko