DzieckoNews

Jak i w czym prać niemowlęce ubranka?

ubranka
ubranka

Będąc świeżo upieczoną mamą miałam milion pytań, w zasadzie o wszystko. Jednym z podstawowych było jak i w czym prać niemowlęce ubranka? Odpowiednia ich higiena to bardzo ważna rzecz, gdyż nawet w dopiero co kupionych, z pozoru czyściutkich ubrankach, bytują miliony roztoczy i wszelakich drobnoustrojów. A te z kolei mogą wywołać u naszego malucha spore uczulenie i reakcje alergiczne.

Pamiętajcie więc, aby dobrze wyprać każde nowe ubranko, zanim założymy je niemowlęciu, czy dziecku. Do prania używajcie proszku z obniżoną zawartością detergentu. Całość nie jest trudna, ale ważne, aby przestrzegać kilku zasad.

Dlaczego tak należy prać ubranka ?

Bo z pozoru czyste i nowe ubranko, zanim trafi do nas przebywa długą drogę. Tkaniny dotykają szwaczki w fabryce, następnie osoby, które metkują odzież, personel w hurtowni i sklepie, klienci, a na końcu tego łańcucha Ty. Długa droga prawda? Każda z tych wcześniej wymienionych osób zostawia na odzieży ślad w postaci różnych, niewidocznych gołym okiem zanieczyszczeń. Poza tym osiada na niej kurz i cząsteczki brudu, wnoszone z ulicy do sklepu. Nawet w firmowo zafoliowanych przez producenta ubrankach można znaleźć roztocze. Dlatego też pamiętajmy, aby zawsze je wyprać.

W czym więc prać?

Tu pamiętajmy o zasadzie im mniejsze dziecko, tym delikatniejszy powinien być proszek, czy też płyn do prania. Nie używajmy zwykłego proszku. Dla noworodków oraz niemowląt zalecane są specjalne proszki z obniżoną zawartością detergentów, gdyż takie środki są hipoalergiczne i nie zawierają substancji, które mogą podrażnić skórę maluszka. Nie są też perfumowane, dzięki czemu ryzyko alergii maleje jeszcze bardziej. Takie proszki najlepiej stosować do trzeciego roku życia dziecka, a jeśli jest ono alergikiem to nawet dłużej.

W czym piorę ja?

Zdecydowałam się na Jelp Family Hipoalergiczny żel do prania. Przekonała mnie przede wszystkim sprawdzona receptura produktu, która nie zawiera żadnych dodatków mogących stanowić potencjalny alergen dla dziecka. A na pewno zdajecie sobie sprawę z tego, że w przypadku malucha o problemy skórne wcale nie jest trudno. Warto również wspomnieć, że przy okazji zakupów udało mi się także skompletować niezbędną wyprawkę dla mojego maluszka.

Co więcej, zrobiłam to w korzystnej cenie, bez niepotrzebnego wydawania fortuny.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dziecko