Zabawki interaktywne dla dzieci mają za zadanie wspomóc kreatywność oraz rozwijać dziecięcy zmysł i zdolność logicznego myślenia. Jakie zabawki interaktywne wybrać dla dziecka, by wspomóc jego rozwój?

Wiele osób uważa, że zabawki elektroniczne nie pozwalają na rozwój dziecka. Jednak jest odwrotnie, gdyż one go stymulują. Ważne jednak by były dobrane do wieku naszego malca. Wtedy ma on większe szanse na opanowanie takiej zabawki i naukę danych umiejętności. Zabawa odpowiednio dobranymi zabawkami jest wyjątkowo radosna i rozwijająca.

Przed zakupem warto zastanowić się, do jakiego wieku nasze dziecko będzie się nią bawiło. Najlepsze będzie ta, która rośnie wraz z dzieckiem. Staje się to dzięki stopniowaniu trudności materiału.

Zabawki interaktywne niczym podręczniki

Zabawki interaktywne można śmiało nazwać dziecięcymi podręcznikami. To one pomagają w nauce pierwszych słów, wskazują na nazwy kolorów i kształtów, uczą zwrotów oraz nazw zwierząt czy przedmiotów. Niektóre pomóc w nauce liczenia. To aspekt słuchowo-językowy rozwoju, jaki stymulują zabawki interaktywne. Jest on niezwykle ważny. Wpływa między innymi na naukę mowy dziecka. Bobas szybciej zapamiętuje pierwsze słowa, szczególnie te, których uczy się poprzez zabawę. Regularne powtarzanie utrwala je i uczy prawidłowego wymawiania. Przykładów na takie zabawki jest wiele. Ja pokażę Wam dziś jedną z nich od HHPoland.

Lalka Zosia z papugą zabawka interaktywna

Lalka Zosia wraz ze swoim pupilkiem papużką tworzą mega zgrany duet. Dzięki temu są zabawką wręcz niepowtarzalną i trudno na rynku znaleźć drugą taką parę. Lalka oprócz tego, że bawi, to jest także doskonałym sposobem na naukę i aktywne spędzanie czasu. Wystarczy tylko obudzić papugę poprzez naciśnięcie na jej prawą nóżkę i już możemy zaczynać zabawę.

Lalka Zosia i gadająca papuga

Lalka Zosia i gadająca papuga

Zosię uruchamiamy naciśnięciem na lewą rączkę. Lalka wraz ze swoją kolorową przyjaciółką zaczynają show. Zosia mówi pierwszą połowę zdania, a jej pupil chętnie je dokańcza. Razem śpiewają znane wszystkim dzieciom piosenki. Dodatkowo pomagają także w nauce liczenia.

Lalka Zosia i gadająca papuga

Lalka Zosia i gadająca papuga

Papużka ma bardzo dźwięczny głos, który rozbawi nawet najpoważniejszego malucha. Za każdym razem włącza się do dialogu Zosi. Kiedy zaczynają śpiewać, to każda z nich śpiewa swój wers piosenki. Papuga dodatkowo ma efekt ruchu – kołysze się na boki i macha skrzydełkami. Mała Zosia wraz z papużką zachęci Wasze dzieci do wspólnego śpiewania i nauki. Lalka utrwali poznane w przedszkolu piosenki i pomoże ćwiczyć pamięć. Zosia ma bardzo wyraźny i przyjemny dla dziecięcych uszu głos. Razem z nią nauczycie się liczyć do 10.

Lalka Zosia i gadająca papuga

Lalka Zosia i gadająca papuga

Zosia jest mięciutka i ze spokojem może również służyć jako przytulanka dla naszego dziecka. Włosy Zosi są przyjemne w dotyku, można je śmiało czesać. Jej ubranko jest w stonowanych kolorach, które działają uspokajająco.

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dziecko