NewsPorady

Impreza firmowa to znacznie więcej niż dobra zabawa

Dobry produkt to podstawa jeśli chodzi o firmę i jej miejsce na rynku. Jednak, aby nasze przedsiębiorstwo mogło go dostarczać klientom (czy to produkt czy usługę) niezbędny jest do tego zgrany zespół. Tworzą go ludzie, którym się dobrze razem współpracuje, dlatego warto wzmacniać więzi międzyludzkie w firmie. Jak to zrobić? Dzięki dobrej imprezie organizacyjnej.

Do niedawna krążył raczej stereotyp, że impreza integracyjna to absolutna strata czasu i pieniędzy przedsiębiorcy. Lepiej jest zainwestować w szkolenie. Oczywiście szkolenie to też dobra myśl, jednak organizacja imprez firmowych powinna być tu jego dopełnieniem. Takie mniej oficjalne spotkania budują dobre relacje międzyludzkie. To dzięki nim Twój zespół zaczyna działać niczym trybiki w szwajcarskim zegarku.

Jak więc zorganizować taki piknik firmowy? Kiedy jest najlepsza pora na integrację? Poniżej podpowiem ci co powinieneś zrobić jako dobry szef, bo przecież nim jesteś, prawda?

Integracja firmowa – cyklicznie czy tylko na specjalne okazje?

Kiedy jest najlepsza pora na zorganizowanie imprezy integracyjnej i jak często należy je organizować? Warto wypośrodkować i robić je dość regularnie, jednak nie zbyt często, gdyż mogą przestać być czymś wyjątkowym. Przecież zależy nam na wyłącznie pozytywnych emocjach. Optymalnie najlepiej organizować je 1-2 razy w roku. Warto również je urozmaicać i nie popadać w organizacyjną rutynę. Jedna z imprez może być piknikiem firmowym, kolejna zaś oparta na scenariuszach integracyjnych outdoor. Świetnie sprawdzą się także wszelkiego rodzaju imprezy tematyczne.

Team-building w praktyce

Odpowiednio zorganizowana impreza integracyjna powinna łączyć zajęcia związane z budowaniem zespołu z elementem rozrywkowym. Dobrym rozwiązaniem będą zawody sportowe, gdzie mogą ze sobą realizować poszczególne działy. Rozmaite warsztaty również powinny się świetnie sprawdzić, najlepiej gdy będą one niepowiązane z branżą w jakiej działacie. Gra terenowa, w której zespół będzie rozwiązywał zagadkę.

Taka aktywność to świetna forma sprawdzenia się członków drużyn w niecodziennych sytuacjach. Zachęca to do współpracy poprzez świetną zabawę. Pamiętajmy, że zarówno aktywność jak i impreza końcowa jest równie ważna i powinna ona zakończyć taką integrację. Właśnie wtedy Twoi pracownicy zaczną się ze sobą po prostu dobrze czuć.

Taka forma integracji na pewno wpłynie pozytywnie na pracowników, którzy nauczą się wspólnie działać. Wpłynie to także na ich motywację jeśli chodzi o samą pracę. Dlatego też nie będą to w żaden sposób stracone pieniądze, czy czas. Środki te na pewno zwrócą się z nawiązką.

 

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News