DomNewsPorady

Idealny salon – inspiracje na aranżacje wnętrza

Salon to miejsce spotkań wszystkich domowników. Miejsce odpoczynku oraz wspólnej zabawy. Przyjmujemy tu także gości i organizujemy imprezy. Każdy z nas marzy o tym by mieć idealny salon. Jak go urządzić, by się taki stał?

Aranżacja salonu to nie lada wyzwanie. Jest to w końcu centrum domowego życia. Powinniśmy urządzić go tak, aby całość dekoracji wydobyła zalety pomieszczenia. Kolorystyka odgrywa tu ważną role, zależy przede wszystkim od stylu aranżacji oraz naszego gustu. Najlepiej będą się tu prezentować odcienie bieli, jasne ciepłe barwy. Nadadzą one wnętrzu przytulności, a także powiększą optycznie pomieszczenie. Kolorowe dodatki potrafią ożywić każdą aranżację i dodać charakteru.

Idealny salon z niebieskimi akcentami

Oczywiście jeśli chodzi o najważniejszy mebel w salonie, to nie ulega wątpliwości jest nim kanapa. Duża, z mnóstwem wygodnych poduszek ustawiona na środku pokoju zapewni odpowiedni odpoczynek. Kolor niebieski pomaga się zrelaksować, dlatego też będzie strzałem w dziesiątkę. Obok kanapy warto postawić stolik kawowy. Idealną ozdobą do salonu będą obrazy na płótnie, posiadające niebieskie akcenty. Tak zaaranżowane pomieszczenie zmieni się w Twój wymarzony idealny salon, w którym z przyjemnością będziesz spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi.

Idealny salon w beżach i szarościach

Kolejną inspiracją jest salon w beżach i szarościach. Ta wersja ma naprawdę sporo zwolenników. Sama również do nich należę. Beżowa kanapa i jasna podłoga idealnie współgrają się z mocniejszymi akcentami kolorystycznymi. Zieleń, żółć są tu mile widziane. Strefę komfortu i odpoczynku warto podkreślić odpowiednim oświetleniem oraz kolorystycznie dobranym obrazem. Ja wybrałam obraz na szkle akrylowym, który dzięki swojej technice jest naprawdę realistyczny. Idealnie gładka powierzchnia szklana częściowo odbija światło, dając naturalny efekt połysku, a częściowo przepuszcza je, ożywiając kolory wydruku i nadając mu głębi.

Mieszkam w domku, w pobliżu, którego mam przepiękny las. Moi domownicy kochają naturę i zwierzęta, dlatego też nasz obraz wybraliśmy w temacie natury. Zielona magia jest niczym wycinek z otaczającej nas natury – las, a pośrodku drzew wschodzące słońce.

Fototapety optycznie powiększają mały salon

Fototapety w salonie dają wiele możliwości aranżacji niewielkich pokoi dziennych w bloku. Jest to świetny sposób na optyczne powiększenie wnętrza oraz ożywienie jego aranżacji. Fototapety z pejzażem na przykład miasta wyglądają pięknie w małym salonie. Im obraz będzie bardziej rozległy, tym przestrzeń małego salony wydaje się większa. Taką fototapetę warto umieścić w kąciku wypoczynkowym na ścianie z kanapą. Gdy nasz idealny salon jest urządzony w oszczędnym stylu, prostymi meblami, możemy wtedy skusić się na fototapetę wielobarwną.

W małym salonie w bloku świetnie sprawdzą się fototapety z pejzażem, np. miasta. Im będzie on bardziej rozległy, tym przestrzeń małego salonu wyda się większa. Taką fototapetę w salonie warto wyeksponować w kąciku wypoczynkowym, np. na ścianie za kanapą, na wprost niej albo w aneksie jadalnianym. Jeśli pokój jest urządzony dość oszczędnie, z prostymi meblami, można wybrać fototapetę wielobarwną.

Ożywienie wnętrza poprzez dodanie do nich obrazów jest nie tylko świetną formą dekoracji tego miejsca, ale także sposobem na odnowienie wnętrza przy naprawdę małych nakładach finansowych. Przedstawione wyżej propozycje pochodzą ze sklepu Bimago.pl

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dom