Inne

Idealny salon – inspiracje na aranżacje wnętrza

Salon to miejsce spotkań wszystkich domowników. Miejsce odpoczynku oraz wspólnej zabawy. Przyjmujemy tu także gości i organizujemy imprezy. Każdy z nas marzy o tym by mieć idealny salon. Jak go urządzić, by się taki stał? 

Aranżacja salonu to nie lada wyzwanie. Jest to w końcu centrum domowego życia. Powinniśmy urządzić go tak, aby całość dekoracji wydobyła zalety pomieszczenia. Kolorystyka odgrywa tu ważną role, zależy przede wszystkim od stylu aranżacji oraz naszego gustu. Najlepiej będą się tu prezentować odcienie bieli, jasne ciepłe barwy. Nadadzą one wnętrzu przytulności, a także powiększą optycznie pomieszczenie. Kolorowe dodatki potrafią ożywić każdą aranżację i dodać charakteru. Dziś przygotowałam Wam kilka propozycji ze sklepu Desenio.pl , która jest szwedzką zajmującą się zarówno tworzeniem jak i sprzedażą plakatów dekoracyjnych. Zespół kreatywny Desenio co kilka miesięcy tworzy kolekcję Studio, takie jak ostatnia kolekcja Studio Wonderland. Zdjęcia do niej powstały w designerskim hotelu na Ibizie i są przesycone wakacyjnymi kolorami. Wszystkie kolekcje możecie znaleźć na https://desenio.pl/pl/studio/wonderland#{}

Idealny salon z niebieskimi akcentami

Oczywiście jeśli chodzi o najważniejszy mebel w salonie, to nie ulega wątpliwości jest nim kanapa. Duża, z mnóstwem wygodnych poduszek ustawiona na środku pokoju zapewni odpowiedni odpoczynek. Kolor niebieski pomaga się zrelaksować, dlatego też będzie strzałem w dziesiątkę. Obok kanapy warto postawić stolik kawowy. Idealną ozdobą do salonu będą fotografie posiadające niebieskie akcenty. Tak zaaranżowane pomieszczenie zmieni się w Twój wymarzony idealny salon, w którym z przyjemnością będziesz spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi.

 Sea Foam / Wave Crush / Dreamy Pastel Beach / Surfers Wave

Idealny salon w beżach i szarościach

Kolejną inspiracją jest salon w beżach i szarościach. Ta wersja ma naprawdę sporo zwolenników. Sama również do nich należę. Beżowa kanapa i jasna podłoga idealnie współgrają się z mocniejszymi akcentami kolorystycznymi. Zieleń, żółć są tu mile widziane. Strefę komfortu i odpoczynku warto podkreślić odpowiednim oświetleniem oraz kolorystycznie dobranym plakatem. Ja wybrałam dwa plakaty, które idealnie wyglądają w duecie – Pastel palm.

Fototapety optycznie powiększają mały salon

Czarno-białe plakaty w salonie dają wiele możliwości aranżacji niewielkich pokoi dziennych w bloku. Jest to świetny sposób na optyczne powiększenie wnętrza oraz jego ożywienie. Plakaty z pejzażem na przykład miasta wyglądają pięknie w małym salonie. Im obraz będzie bardziej rozległy, tym przestrzeń małego salony wydaje się większa. Taki plakat warto umieścić w kąciku wypoczynkowym na ścianie z kanapą, na wprost niej albo w aneksie jadalnianym.

Eiffel Tower Close up / New York City / Brooklyn Bridge

Jeśli pokój jest urządzony dość oszczędnie, z prostymi meblami, można wybrać obraz jednobarwny.

Ożywienie wnętrza poprzez dodanie do nich obrazów jest nie tylko świetną formą dekoracji tego miejsca, ale także sposobem na odnowienie wnętrza przy naprawdę małych nakładach finansowych. Przedstawione wyżej propozycje to tylko mała część dostępnej oferty, dlatego zachęcam Was do odwiedzenia strony sklepu.

 

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Inne