DomNews

Home staging, czyli jak sprzedać mieszkanie

Każdy z nas zna to powiedzenie „jak Cię widzą, tak Cię piszą” i niestety sporo jest w tym prawdy. Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, drugiej szansy nie będzie. Tyczy się to nie tylko człowieka, ale również i nieruchomości. Gdyż to oczy „kupują” najpierw, liczy się pierwsze 5 sekund. Doskonale wie o tym firma loco-estate.com , która specjalizuje się m.in. w home stagingu, czyli profesjonalnej usłudze aranżacji wnętrz. Idea home staging jest niezwykle prosta – wprowadza na pierwszy plan to, co w danym mieszkaniu jest najlepsze. Wiadomo nie od dziś, że potencjalny nabywca przed zakupem jednej nieruchomości ogląda ich kilkanaście. Warto więc sprawić, aby to nasza stała się tą zapamiętaną przez niego.
fot. pixabay
Jak wygląda cały proces home staging? Otóż na początek należy oczywiście zacząć od umówienia się ze specjalistą, który przyjedzie na oględziny lokalu. Ma on za zadanie przeanalizować atuty i znaleźć mankamenty sprzedawanej nieruchomości. Robi to tak jak potencjalny nabywca, który, uwierzcie mi, na pewno takowe wydobędzie. Następnie tworzona jest propozycja aranżacji lokalu. Aranżacja nie jest wersją ostateczną i oczywiście można ją skonsultować, zmienić i zgłosić ewentualne uwagi, czy też zaproponować swoje rozwiązania.
fot. pixabay
Pamiętajmy o tym, że specjaliści są do naszej dyspozycji, chętnie podzielą się doświadczeniem i pomogą nam w sfinalizowaniu naszej transakcji. Nie warto bać się większych zmian, bo choć z pozoru są czasochłonne i wymagają nakładów finansowych to w dalszej perspektywie takie wyburzenie ściany czy odmalowanie lokalu może znacznie podnieść jego wartość. Zalecenia home stagera można wykonać samodzielnie lub zlecić Loco Real Estate, gdyż biorą oni wtedy odpowiedzialność za całość prac, od przebudowy po dzień transakcji. Następuje czas na prace remontowe, które przeobrażą naszą nieruchomość w piękne, robiące wrażenie wnętrze, któremu nie oprze się potencjalny nabywca, a przecież o to chodzi.

 

Etap ostatni to oczywiście prezentacja lokalu, czyli spotkanie z potencjalnym najemcą lub nabywcą naszej nieruchomości. Prezentacji dokonuje doświadczony doradca, natomiast jeśli podczas jej odbywania nadal mamy zastrzeżenia do aranżacji lokalu, to oczywiście zostanie ona zmodyfikowana. Jeśli nie mamy zastrzeżeń to myślę, że transakcja na pewno zostanie sfinalizowana. Oczywiście poza home staging Loco Real Estate oferuje także inne usługi. Możemy tu zdobyć pomoc w znalezieniu naszego wymarzonego apartamentu, czy domu marzeń. Z nimi zarówno sprzedamy, jak i kupimy nasz nowy dom.
Co myślicie o takiej usłudze? Sprzedawaliście już kiedyś jakąś nieruchomość, a może byliście nabywcą? Na co zwracaliście uwagę?

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dom