DomNews

Hamak na tarasie – jaki wybrać i jak go zawiesić?

hamak bocianie gniazdo
hamak bocianie gniazdo

Któż z nas nie lubi wygrzewać się na tarasie, popijając poranną kawę. Zapewne miłośników znajdzie się sporo. Bujanie należy nie tylko do przyjemnych, ale również jest to bardzo relaksujące zajęcie. To sprzyja rozbudzaniu u dzieci zmysłu równowagi oraz zdolności ruchowych. Hamak znajdzie zastosowanie nie tylko u naszych pociech. Dorośli także chętnie z niego skorzystają.

Wyposażenie tarasu, a nawet balkonu w hamak lub fotel hakamowy nie jest trudne. Dostępność hamaków jest ogromna. Mamy takie, które można zawiesić na stelażach, drewnianych lub metalowych drążkach-stojakach. Hamak równie dobrze można zawiesić bezpośrednio na drzewach. Z takiej formy huśtawki można także korzystać, gdy taras jest niewielki lub mieszkamy w bloku z balkonem. Wtedy warto zdecydować się na fotel hamakowy, który jest przeznaczony dla jednej osoby.

Materiał na hamak lub fotel

Hamak powinien być wykonany z tkanin odpornych na promieniowanie słoneczne i wilgoć. Jest to tym bardziej ważne, jeśli taras lub balkon jest niezadaszony. Najtańsze i łatwo schnące są hamaki sznurkowe, wykonane z bawełnianego, polipropylenowego lub nylonowego sznurka. Kupimy je w cenie do około 150 złotych. Mnie akurat udało się upolować hamak bocianie gniazdo w promocyjnej cenie w Jysk za 120 złotych.

https://www.instagram.com/p/CAmb4SPl9Et/

Na zadaszony taras lub balkon możemy wybrać modele z jednego kawałka tkaniny. Tu spisze się tkanina bawełniana z dodatkiem włókien sztucznych. Natomiast najlepszym materiałem dla dzieci jest bawełna organiczna, która na pewno nie uczuli. Fotele hamakowe wykonuje się również z wikliny bądź rattanu. Dobrą opcją jest dokupienie do nich poduszek na siedzisko oraz oparcie. W serwisie allegro znajdziemy sporo przykładów.

Hamak dobrze zawieszony

Część tkaninową zawieszamy się na stabilnym stelażu metalowym. Są one dość lekkie, ich waga to 20-30 kg, dzięki temu hamak jest mobilny. Jednak warto sprawdzić stabilność takiego stelaża, zanim jeszcze zdecydujemy się na zakup. Ze względu na bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci.

https://www.instagram.com/p/CA-xXypFhY5/

Konstrukcję fotela hamakowego może też tworzyć odpowiednio wyprofilowana stalowa rama, to na niej zawiesza się siedzisko. Tutaj należy sprawdzić maksymalne dopuszczone obciążenie. Zazwyczaj jest to około 100 kilogramów, ale są też takie na 200 kilogramów. Hamak należy zawiesić na wysokości 80-100 cm nad posadzką lub ziemią.

Jeśli natomiast szukacie idealnych mebli do mieszkania, to polecam zajrzeć na stronę Sandow. Znajdują się tu przede wszystkim stoły do salonu, stoły do kuchni, zestawy z krzesłami, a także inne elementy wyposażenia: nowoczesne meble systemowe, kanapy czy meble łazienkowe. Dzięki odpowiedniej aranżacji i dobranym dobrze meblom każde wnętrze będzie idealnie spójne. Tym bardziej że każdy mebel pochodzący z salonu jest dopracowany w najdrobniejszym detalu.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dom