NewsCiekawostki

Google Flights – kiedy zarezerwować bilet w najniższej cenie?

Google Flights prezentuje nową funkcję, dzięki której podróżujący będą mogli lepiej określić optymalny moment na rezerwację biletów lotniczych. Firma korzysta z historycznych danych dotyczących trendów, by wskazać użytkownikom, kiedy ceny biletów do wybranego przez nich miejsca docelowego były tradycyjnie najniższe.

Odpowiedź na palące pytanie

Dzięki tej innowacji klienci będą mogli odpowiedzieć na pytanie, czy rezerwować bilet teraz, czy poczekać w nadziei na niższą cenę. Na przykład, Google Flights może wskazać, że najtańsza oferta była dostępna dwa miesiące przed planowaną datą wylotu. Innym razem może sugerować, że ceny biletów zwykle spadały, gdy zbliżała się data wylotu. Mając świadomość, czy dana oferta jest atrakcyjna, klienci mogą zdecydować się na natychmiastową rezerwację lub poczekanie na lepsze okazje.

Ta nowa funkcja dopełnia inne narzędzia dostępne w Google Flights. Użytkownicy mają możliwość sprawdzenia, czy aktualne ceny biletów są niskie, standardowe czy wysokie w porównaniu z wcześniejszymi średnimi. Mogą również włączyć śledzenie cen, aby otrzymywać powiadomienia o znaczących spadkach cen biletów na wybrane przez nich daty.

źródło: Google

Gwarancja ceny

Niektóre oferty lotów będą miały specjalne oznaczenie gwarancji ceny. Oznacza to, że Google jest przekonane, że cena biletu nie spadnie przed datą wylotu. Jeśli jednak tak się stanie, różnica w cenie zostanie zwrócona użytkownikowi za pośrednictwem Google Pay.

W ostatnim wpisie na blogu Google dotyczącym trendów w rezerwacji biletów lotniczych dla 2023 roku, firma podzieliła się najnowszymi danymi. Wśród najciekawszych informacji znalazło się stwierdzenie, że średnie ceny biletów na loty w okresie świątecznym były najniższe 71 dni przed planowanym wylotem. To kontrastuje z danymi z 2022 roku, gdzie najniższe ceny notowano 22 dni przed wylotem.

Google zauważyło również, że nie ma już „idealnego momentu”, w którym ceny biletów spadają, a potem rosną, przynajmniej jeśli chodzi o loty z USA do Europy. Ceny są zazwyczaj najniższe 72 dni lub wcześniej przed planowanym wylotem.

Korzystając z tych danych i nowych funkcji Google Flights, podróżujący będą mogli podejmować lepsze decyzje dotyczące rezerwacji biletów, oszczędzając zarówno czas, jak i pieniądze.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News