Zapraszam Was dziś  na post, który będzie poświęcony serum do twarzy, bazującym na witaminie C. Mowa jest o Gly Skin Care Intense C serum.  Słyszałam już wcześniej o dobroczynnym działaniu witaminy C na naszą skórę, dlatego też postanowiłam wypróbować to na własnej skórze.
Intense C Serum na przebarwienia zawiera 7,5% L-Ascorbic Acid – skoncentrowaną formę witaminy C, która docierając do najgłębszych warstw skóry zapewnia jej ochronę przed wolnymi rodnikami, zabezpieczając jednocześnie przed szkodliwym działaniem promieniowania UVA i UVB. Nośnikami skoncentrowanej witaminy C w preparacie są QuSomes®, cząsteczki które umożliwiają lepszą penetrację kosmetyku w głąb skóry.
Działanie:
Efekt anti-aging
Stymulacja syntezy kolagenu
Ochrona skóry przed wolnymi rodnikami
Minimalizuje szkody dokonane przez promieniowanie UVA/UVB

 

Sposób użycia: Umyj twarz Gentle Cleanser a następnie rozprowadź 5-6 kropli Intense C Serum na twarz, delikatnie wcierając kosmetyk w skórę. Podczas stosowania kosmetyku może pojawić się uczucie ciepła na twarzy. Preparat należy stosować na noc – samodzielnie lub pod krem nawilżający. Preparat przechowywać w temperaturze pokojowej.
Serum Gly Skin Care Intense C jest zamknięte w szklanej, ciemnej butelce z pipetą. Warto zwrócić uwagę na skład produktu, aby wiedzieć jak prawidłowo przechowywać kosmetyk. Serum zaleca się przechowywać w lodówce. Niskie pH 3 sprzyja niskiej temperaturze przechowywania serum, dzięki temu kwas askorbinowy zachowuje swoje doskonałe właściwości. Aplikacja serum jest bardzo banalna. Dzięki pipetce nie mamy problemu z nałożeniem odpowiedniej ilość produktu. Konsystencja serum jest oleista, jednak spokojnie, gdyż wchłania się całkowicie. Chociaż fakt, że potrzebuje do tego nieco dłuższej chwili. Zapach serum, no właśnie, według mnie jest to kosmetyk bezzapachowy, ale zupełnie mi to nie przeszkadza. Jeśli chodzi o działanie, to produkt bez problemu łączy się z innymi kosmetykami. Po nałożeniu na twarz nie roluje się, a więc może stanowić dobrą bazę pod kremy nawilżające stosowane na noc. Stwierdzę nawet, że doskonale je uzupełnia.
Pamiętajmy, że Gly Skin Care Intense C serum nie jest produktem nawilżającym, lecz regenerującym. Po jego zastosowaniu skóra nabiera zdrowego blasku, jest rozświetlona, wygląda świeżo. Produkt dodatkowo regeneruje naskórek oraz przyspiesza gojenie się drobnych wyprysków. W widoczny sposób łagodzi stany zapalne skóry. Rozjaśnia cerę, sprawia że wygląda ona zdrowo. Jestem zadowolona z efektów jego działania.
A Wy znacie to serum? Używacie tego typu produktów?

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News