LifestyleNews

Egmont – Żubr Pomponik – gra planszowa dla dzieci

Żubr Pompik to gra planszowa dla dzieci, która pojawiła się w naszym domu dzięki październikowej nowości wśród gier planszowych Wydawnictwa EGMONT. Jest to gra dla dzieci od lat 4, w którą możemy grać od 2 do 5 osób. Gra jest autorstwa Martina Nedergaarda Andersena, a czas jednej rozgrywki to ok. 20 minut.
W zestawie z grą mamy plansze, żubra Pomponika, dwie kostki, obrazki ze zwierzętami oraz żetony z kwiatkami. Gracze mogą wykorzystać trudniejszy lub łatwiejszy wariant gry. Jeśli chodzi o ten prostszy to myślę, że doskonale poradzą sobie z nim czterolatki, a przy niewielkiej pomocy nawet trzylatki.

 

 

 

 

 

 

Grą to wycieczka przez Puszczę razem z Żubrem Pomponikiem. Podczas tej wycieczki dzieci mają okazję poznać zwierzęta, uczą się liczyć, ćwiczą pamięć i logiczne myślenie. Można rzec, że jest to trochę takie rozbudowane memory, które my osobiście bardzo lubimy.

 

 

 

Jak grać? Na początku rozkładamy plansze z kartami do góry obrazkami. Przyglądamy się co gdzie się znajduje, jakie zwierzątka zajmują, które miejsce. Przyda się to nam, gdyż za chwilę zakryjemy karty i będziemy szukać par. Kolejki będą rozpoczynać się od rzucenia dwiema kostkami – na których mamy różną ilość kropek, lub głowę żubra. Dziecko wybiera jedną liczbę, z wyrzuconej kostki tzn jeśli wyrzucił dwa i trzy to wybiera czy chce się przesunąć o dwa pola, czy o trzy.

 

Żubr Pomponik przesuwa się o kolejne pola, zgodnie ze strzałkami, a my odkrywamy kartę z pola na którym stanął, a spośród zakrytych kart próbujemy znaleźć drugą (taką sama kartę) do pary. Jeśli nam się uda to bierzemy żeton z kwiatkiem i zabieramy parę do siebie. Jeśli nie to ruch ma kolejny gracz. Gramy do momentu zebrania wszystkich par, lub do czasu kiedy słońce znajdujące się na planszy okrąży swoje kółko i stanie na polu z księżycem (przesuwamy je o jedno pole do przodu za każdym razem gdy żubr przekroczy czerwone pole).
Gra jest naprawdę świetną rozrywką, na obecne długie wieczory, ale nie tylko, gdyż myślę, że ze względu na swoje niewielkie gabaryty powinna spisać się również w podróży.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Lifestyle