LifestyleNews

Gdzie warto pojechać na wypoczynek?

Chociaż już od paru lat mieszkam w centrum Polski, to jednak moje serce jest ciągle z moimi rodzinnymi stronami, czyli Mazurami i Podlasiem. Dlatego też zawsze kiedy tylko mam okazję wybieram się tam, chociażby na krótki wypoczynek. Tam też udałam się w moja małą podróż poślubną, ale także wybraliśmy się na rodzinne wakacje już we troje. Miejscowością w jakiej spędzaliśmy nasze małe wczasy jest Giżycko. Okazało się, że jest to idealne miejsce zarówno dla osób młodych zaraz po ślubie ;), jak i dla rodzin z dziećmi. Każdy wróci stamtąd wypoczęty i z pięknymi wspomnieniami.

Giżycko to miasto położone w województwie warmińsko-mazurskim. Znane również z tego, że jest stolicą żeglarstwa w Polsce. I nie bez powodu, gdyż w mieście znajduje się 11 portów żeglarskich, a także pas startowy dla samolotów sportowych. Oprócz tego znajduje się tu wiele ciekawych miejsc, wartych zwiedzenia.

My oczywiście jako fascynaci historii swoją wycieczkę zaczęliśmy od Twierdzy Boyen – pruskiej twierdzy obronnej. To ośrodek o powierzchni około 100 hektarów, położony pośród lasu. Przeznaczona dla 3000 żołnierzy, nigdy nie była zdobyta.

 

Jeśli chodzi o czas na zwiedzanie to trafiliśmy świetnie, gdyż odbywała się tam jedna z imprez, mianowicie rekonstrukcje wydarzeń historycznych. Była to niezła frajda dla Julii, gdyż mogła przenieść się na chwilę w zamierzchłe czasy. Oprócz takich imprez organizowane są tam także zloty motocyklistów, a także koncerty w amfiteatrze położonym przy fortyfikacji.

 

 

 

Kolejnym punktem na naszej mapie wycieczki był most obrotowy. To wspaniała konstrukcja pozwalająca przebyć Kanał Łuczański. To dogodne połączenie miasta z twierdzą Boyen. Ciekawostką jest, że jest to jeden z kilku tego typu mostów w Europie. Wpisany na listę zabytków. To co jest w nim wyjątkowe to sposób zwodzenia w bok, a nie do góry, jak to było wykonywane w tradycyjnych tego typu konstrukcjach.

Zaraz za Mostem Obrotowym trafiliśmy na przystań statków Żeglugi Mazurskiej. Jako, że Julia jest fanką wszelkich pojazdów, czy tych lądowych, czy wodnych to nie mogliśmy odmówić sobie przyjemności i nie skorzystać z rejsu po okolicznych jeziorach. W ten sposób dotarliśmy do Mikołajek, które leżą nieopodal Giżycka. Po skończonych rejsach wygrzewaliśmy się na plaży miejskiej, gdzie mogliśmy zażywać kąpieli wodnej na strzeżonym kąpielisku. Jest to ważne szczególnie, gdy wybieramy się na wakacje z dzieckiem. Znajduje się tu także boisko do siatkówki plażowej, koszykówki i piłki nożnej, skatepark i tory dla rolkarzy oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego.

Giżycko to idealne miasto zarówno dla osób lubiących aktywny wypoczynek na wodzie, jak i tych, którzy trzymają się raczej blisko lądu i wolą spacerować, czy leniuchować na plaży. Odnajdą się tu zarówno rodziny z małymi dziećmi, jak i pary bezdzietne. Warto poznać to miasto, szczególnie w miesiącach wakacyjnych, gdy tętni życiem. Turyści mają wtedy do wyboru na prawdę mnóstwo atrakcji, myślę, że każdy z Was znajdzie wśród nich coś dla siebie.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Lifestyle