NewsPorady

Firmowe eventy integracyjne – czy warto w nich uczestniczyć?

Wyjazdy i eventy integracyjne cieszą się w firmach dużym powodzeniem. Dzieje się tak dlatego, że zintegrowani pracownicy znacznie chętniej ze sobą współpracują. Zgrany zespół zapewnia atmosferę wzajemnej życzliwości, której tak często brak. Czy rzeczywiście imprezy integracyjne są lekiem na całe zło?

Wszystko zaczyna się od odpowiedniego planu. Ideą firmowych eventów integracyjnych jest budowanie więzi i zmotywowanie zespołu. Dotyczy to w jednakowym stopniu grupy osób z jednego działu, jak i całej społeczności firmy. Jednak to czy eventy integracyjne będą spełniały powyższe zadania, uzależnione jest od tego, w jaki sposób takie spotkania zostaną przygotowane.

Firmowe eventy integracyjne – organizacja imprezy

Organizacją eventów integracyjnych zazwyczaj zajmują się osoby z działu PR lub HR. Równie często przedsiębiorstwa korzystają z usług firm, które specjalizują się w organizacji tego rodzaju spotkań. Takie usługi oferuje Agencja Eventowa z Wrocławia. Ich oferta jest bogata, od klasycznych spotkań, aż do atrakcji wodnych, terenowych, gier miejskich czy wieczorów tematycznych. Możemy zrealizować swoje wizje, ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

Firmowe eventy integracyjne – czy warto w nich uczestniczyć

Uczestnictwo w imprezach integracyjnych jest oczywiście dobrowolne, jednak warto brać w nich udział. Osoba, która notorycznie odmawia przyjścia, może być postrzegana jako, ktoś kto nie pasuje do całej grupy. Integracja z zespołem i poprawa relacji to ważny aspekt w miejscu naszej pracy. A jak zachowywać się na tego typu imprezach? Najlepiej nie być za sztywnym, ale oczywiście nie wolno też przesadzać w drugą stronę. Panuje tu zasada złotego środka.

Firmowe eventy integracyjne – co dają pracownikom

Co pracownikowi daje integracja? Integracja, zgodnie ze swoją teorią, oznacza „zjawisko scalania”, „łączenia”. Efektami odpowiednio przygotowanego eventu integracyjnego są m.in.: poprawa kontaktów międzyludzkich, udzielanie wzajemnej pomocy przy rozwiązywaniu zadań i problemów, wzrost zaufania oraz satysfakcji, płynącej z przynależenia do zespołu czy umiejętność podziału obowiązków.

Oczywiście działania integracyjne nie są lekiem na całe zło. Jednak mogą one bardzo pozytywnie oddziaływać na atmosferę w miejscu pracy. Warto więc od czasu do czasu zdecydować się na organizację firmowych eventów integracyjnych.

 

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News

0 %