Każde dziecko uwielbia zabawki i nie ma co się dziwić. Zabawki rozwijają wyobraźnię, pomagają i wpierają rozwój dziecka. Piękne, kolorowe, potrafią spełniać wiele funkcji. Dlatego też, jeśli decyduję się na zakup zabawek, to przeważnie wybieram te funkcyjne, interaktywne. Zapewniają one nie tylko świetną rozrywkę dla całej rodziny, ale doskonalą także umiejętności malucha. Dziś mam dla Was właśnie taką zabawkę, rozwijającą wyobraźnie a do tego niezwykłą, gdyż czyta w naszych myślach! To Dumel Discovery Magic Jinn Zwierzeta.
Magic Jinn Zwierzęta
Zabawę rozpoczynamy od włączenia Magic Jinn’a poprzez naciśnięcie jego noska. Wtedy oczy stworka zaczynają świecić i słyszymy jego głos. Wita się z nami wesołym gwizdaniem oraz zwrotem, który za każdym razem jest inny : „Cześć, miło Cię widzieć„, „Witaj, mały przyjacielu” itp. Teraz zostaniemy poproszeni o to, abyśmy pomyśleli o jakimś zwierzątku, gdy będziemy gotowi mówimy „Ok” i zabawa się rozpoczyna!
Teraz nasz magiczny stworek zadaje nam pytania dotyczące zwierzęcia, o którym myślimy. Na pytania odpowiadamy, zgodnie z prawdą : „tak„, „nie” ,”to zależy” ,”nie wiem” . Przy każdej odpowiedzi pojawia się inny sygnał dźwiękowy. Gdy nie dosłyszymy zadanego pytania możemy poprosić Jinn’a o potworzenie poprzez komendę „powtórz„.
Ważne, jest, aby podczas rozmowy z zabawką, wymawiać słowa wyraźnie. Nie mówimy „nie-e„, „nieee” itp, gdyż Jinn może nas zwyczajnie nie zrozumieć. Jest to świetny trening dla dzieci, które uczą się wymawiać słowa poprawnie. Należy podczas zabawy pamiętać o dobrym wychowaniu i nie przerywać potworkowi w trakcie zadawania pytań, a także zachować ciszę. Dzięki zabawie w odgadywanie dziecko zatrzymuje się, wycisza i skupia swoją uwagę na zadawanych pytaniach. Musi także uruchomić wyobraźnię i przywołać w myślach obraz zwierzęcia, którego dotyczą pytania. Tak, aby odpowiedzieć na wszystko poprawnie.
Jinn sprawdza wiedzę dziecka nie tylko z zakresu przyrody, ale zadając pytania zmusza także do czerpania z innych dziedzin. I tak przykładowo pytanie :
„Czy to zwierze jest większe niż piłka tenisowa?” – mamy tu matematykę i porównywanie wielkości,
„Czy to zwierzę zaczyna się na literę m?” – język polski i ćwiczenie z literowania,
„Czy to zwierzę ma cztery nogi?” – znów matematyka i liczenie.
