NewsZdrowie

Dieta pudełkowa – czy jest skuteczna?

dieta pudełkowa
dieta pudełkowa

Dieta pudełkowa stała się bardzo popularna m.in. wśród pracowników korporacji, czy też celebrytów dbających o linię. Dzięki tej diecie możemy łatwo schudnąć, jest ona także dobrym rozwiązaniem dla zabieganych osób, które nie mają czasy na zakup produktów i przygotowanie posiłków. Jest skierowana do wszystkich, ale czy jest skuteczna?

Czym jest dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa znana jest zarówno pod nazwą catering dietetyczny, jak i fit catering. Jej istotą jest zamawianie jedzenia z firm cateringowych. Przywożą one gotowe posiłki w pudełkach, o wybranej przez nas porze. Wybrać możemy trzy, cztery, bądź pięć posiłków dziennie. Wszystkie dania przygotowywane są na podstawie wskazań dietetyka. Dopasowane do potrzeb konkretnej osoby. Każdy z posiłków jest prawidłowo zbilansowany, menu urozmaicone. Zawiera odpowiedni zestaw składników odżywczych, takich jak białko, węglowodany, witaminy oraz minerały.

Dieta z dostawą do domu – jak zamówić?

W zasadzie każde większe miasto posiada firmę cateringową oferującą tego typu posiłki. Najlepiej jest poszukać jej w internecie, także tam zamówimy dietę z dostawą. Na początek umówmy się na rozmowę z dietetykiem, który ustali wspólnie z nami menu. Posiłki dostarczane są codziennie rano pod wskazany przez nas adres. Każdy z nich zapakowany jest w oddzielne pudełko, które zachowuje świeżość oraz odpowiednią temperaturę. Jedzenie jest przygotowywane zawsze z jak najlepszych składników. Takie rozwiązania proponuje bedietcatering.pl. Wybierając ten catering dietetyczny, stawiasz na jakość i wysokiej klasy produkty. Każdy posiłek jest przemyślany, nie znajdziemy tu tanich zamienników jedzenia.

Dieta z dostawą – zalety i wady

Na pewno najważniejszą zaletą takiej diety pudełkowej jest duża oszczędność czasu oraz wygoda. Nie musimy robić zakupów ani przygotowywać dań samodzielnie. Posiłki konsultowane z dietetykiem, są zdrowe i niskokaloryczne. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy konsekwentni w jej utrzymaniu. Zdrowa żywność stanowi tu priorytet. Dieta pudełkowa daje nam także szansę na poznanie nowych smaków, oraz pewność, że nasze codzienne posiłki są smaczne i świeże.

Jeśli chodzi o wady, to na początku nasze porcje mogą wydawać się zbyt małe, a my możemy nabierać chęci na podjadanie między posiłkami. Jednak wytrwałość i konsekwencja pozwoli nam na wytrwaniu tych początkowych dni.

Czy dieta pudełkowa jest skuteczna?

Odpowiedź jest jednoznaczna, tak. Dzięki niej jesteśmy w stanie zgubić zbędne kilogramy. Jednak pamiętajmy o ryzyku w postaci efektu jo-jo. Podczas stosowania diety nie zapominajmy o regularnej aktywności fizycznej.

 

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News