KsiążkiNews

Seria książek z serialu Vampirina od Egmont

Na pewno każde z Waszych dzieci ma swoje ulubione bajki. Nic dziwnego – sama też je miałam, a nawet mam do dziś :). Niektóre stają się moimi ulubionymi za sprawą mojej córki. Tak właśnie stało się z bajka Vampirina, w której bohaterami są wampiry. Rodzina ta jest niezwykła, tym bardziej, że wcale nie jest straszna a dodatkowo chce się zaprzyjaźnić z ludźmi. Oczywiście, mimo początkowych trudności, udaje się im i razem z ludzkimi przyjaciółmi przeżywają różne przygody. Bajka jest na prawdę wciągająca nic więc dziwnego, że doczekała się wydania książeczek zawierających historie właśnie jej bohaterów. W naszym domu znalazły się trzy takie książeczki, a to za sprawą wydawnictwa Egmont.

Vampirina Kocham Ten Film

 

Ta książka to zbiór trzech opowiadań inspirowanych serialem Vampirina. Znajdziemy tu „Podwójna rezerwacja”, „Przyjęcie niespodzianka” i „Walentynki”. Wszystkie opowiadania idealnie oddają klimat bajeczki. Na każdej stronie możemy podziwiać przepiękne ilustracje „żywcem wyjęte” z telewizora.

 

 

 

Vampirina – Imprezka z dreszczykiem
 

Vampirina to mała wampirzyca, która z upiornej Transylwanii przeprowadziła się wraz z rodzicami do Pensylwanii. Ina codziennie przeżywa niezwykłe przygody. Tym razem zaprosiła na „nocowankę” swoje przyjaciółki – Magdę i Polę. Wizja super zabawy zostaje nieco zmącona przez pełnię księżyca. Ina zapomniała, że przecież jej pies Wilczek podczas pełni zamienia się w wilkołaka. Taka metamorfoza zdemaskowałaby ją i całą jej rodzinkę w oczach dziewczyn, które nie mają pojęcia o tym, że Ina to wampirzyca. Czy Vampirinie uda się ukryć Wilczka przed przyjaciółkami? A może wymyśli coś zupełnie innego, by pies nie przestraszył Poli i Magdy?

 

 

Vampirina Chwyć Bajeczkę – Blady strach
 

 

Vampirina Hauntley dopiero co przeprowadziła się z rodzicami do Pensylwanii. Vampirina nie jest zwykłą dziewczynką – jest prawdziwą wampirzycą! Dzięki temu jest niesłychanie szybka, przepada za czernią, a do tego ma pewną nietypową przypadłość: kiedy coś ją zdenerwuje, dostaje ataku nietopki. Staje się wtedy na zmianę – w mgnieniu oka! – wampirzycą i nietoperzem!  Razem z nią spędź wspaniałą przygodę w nowym miejscu, a potem rozwiązuj zadania z nią i jej przyjaciółmi!

 

Vampirina Portret wampira. Koloruj, czytaj i naklejaj

Pierwszy dzień w szkole nigdy nie jest łatwy. Mała vampirina Ina po przeprowadzce z Transylwanii do Pensylwanii musi nauczyć się, że w szkole dla ludzi trzeba zachowywać się trochę inaczej. Boi się, że nie znajdzie przyjaciół, bo jest inna niż pozostałe dzieci. Przeczytaj opowiadanie o pierwszym dniu Iny w szkole, a następnie rozwiąż zadania.

 

 

Znacie tą bajkę ? A może macie inne swoje ulubione?

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Książki