DomNews

Czym się różnią konwencjonalne/ eko/ bio środki czystości?

Preparaty do sprzątania są ogólnodostępne, a ich ilość i rodzaje mogą przyprawić o zawrót głowy. Tradycyjne, ekologiczne, organiczne…Jak je odróżnić tak, aby z pełną świadomością wybierać środki czystości dla naszego domu.

Do tej pory panowało przekonanie, że produkty do sprzątania to jedne z środków, które zawierają najwięcej chemii. A ta jest groźna nie tylko dla naszego zdrowia, ale i środowiska. Obecnie jesteśmy bardziej świadomi i nie do wszystkiego podchodzimy z rezerwą, a produkty wybieramy świadomie.

Środki czystości tradycyjne

To ogólnodostępne środki np w marketach. Niestety nie należą do tych obojętnych dla naszego zdrowia, czy też środowiska. Zapewne nie raz zdarza nam się sprzątać bez użycia rękawiczek, w tej sposób na własnej skórze doświadczamy ich działanie. Mogą powodować wysypkę, katar czy podrażnienie gardła. Jeśli chodzi o środowisko naturalne to tu też nie jest zbyt pozytywnie, gdyż trudno biodegradowalne chemikalia przedostają się do ekosystemu powodując wymiernie organizmów żywych.

Produkty ekologiczne i organiczne

Produkty ekologiczne w chemii gospodarczej to te środki, które nie wpływają w negatywny sposób na środowisko. Składniki takich produktów zazwyczaj pochodzą z upraw i hodowli ekologicznych, jednak ze względu na brak regulacji, niestety nie jest to regułą. Natomiast te produkty, które zwane są organicznymi, współgrają z otoczeniem biologicznym. Nie są testowane na zwierzętach, nie zawierają parabenów i syntetyków. Produkty organiczne są bezpieczne dla środowiska naturalnego, ale też dla każdego użytkownika.

Eco Line Golddrop – Ekologiczne środki czyszczące

Chemia gospodarcza Eco Line Golddrop to środki do czyszczenia, które posiadają oznakowanie UE ECOLABEL. Jest to oficjalne europejskie wyróżnienie, przyznawane wyrobom przyjaznym dla środowiska, spełniającym wysokie standardy jakościowe. W asortymencie Eo Line znajdują się ekologiczne środki czystości bez chemii takie jak: naturalny płyn do mycia naczyń, do urządzeń sanitarnych, szyb, ekologiczny płyn uniwersalny, do czyszczenia kuchni, do WC oraz naturalne mydło w płynie.

Naturalne środki czyszczące do sprzątania w swoim składzie nie mają enzymów, fosforanów, chloru, tenzydów petrochemicznych, syntetycznych substancji konserwujących, sztucznych środków zapachowych i barwiących, chemicznych detergentów i innych szkodliwych substancji. Produkty Eco Line GoldDrop są oparte na naturalnych składnikach i olejkach eterycznych przyjaznych dla otoczenia i skóry. Specjalnie opracowana formuła skutecznie usuwa nawet trudne zabrudzenia, o czym mogłam przekonać się sama.

Warto więc wybierać produkty do czyszczenia świadomie, gdyż kupując tradycyjne środki chemiczne narażamy nie tylko siebie, ale również środowisko naturalne.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dom