DomNews

Czy warto kupić rolety rzymskie?

W zależności od naszego gustu oraz upodobań, nasze dekoracje wnętrza mogą przybrać różne formy. Mamy do wyboru firanki, zasłony, żaluje oraz rolety, które potrafią stworzyć wiele aranżacji. Jedną z takich propozycji są rolety rzymskie, których popularność stale wzrasta. Są atrakcyjnie wizualnie oraz posiadają wiele funkcji. Ochronią przed upalnym słońcem, czy ciekawskimi sąsiadami.

Rolety te sprawdzają się we wnętrzach klasycznych oraz tych bardzo nowoczesnych. Montuje się je również na budynkach publicznych. Pośród ofert znajdziemy duża gamę tkanin, mechanizmów oraz kolorów, tak by z łatwością dopasować je do wystroju naszego domu.

Rolety rzymskie – czym się wyróżniają

Roleta rzymska jest połączeniem elegancji pomadczasowych zasłon z funkcjonalnością rolet. Dzięki nim stworzymy we wnętrzu przyjazny klimat, uzyskując przyjemny półmrok. Dodatkowo możemy nim dowolnie sterować. Eleganckie materiały zastosowane w roletach pozwalają uzyskać ciepłe wnętrze. Kolor materiału oraz fakturę dobierzemy do poszewek na poduszkach lub też obić sof czy kanap. Charakterystyczną cechą, jaką posiadają rolety wewnętrzne jest ich łatwość montażu. Zrobimy to bez potrzeby użycia wielu narzędzi czy też naruszeniu ściany. Jeśli konkretny model się nam znudzi, szybko wymienimy go na inny.

Rodzaje rolet rzymskich

Rolety rzymskie produkuje się z wielu rodzajów tkanin. Niezależnie jednak od tego, z jakich są wykonane łączy je cecha wspólna, w czasie podnoszenia układaja się niezwykle efektownie. Roleta rzymska dość często posiada dekorację w formie falbanki, frędzelków oraz miksu różnych tkanin. Rolety są dostępne dwóch wersjach: z fiszbinami bądź bez. Gdy zdecydujemy się na ich zakup, zwróćmy uwagę na wielkość posiadanego okna w naszym domu. W małych oknach sprawdzą się te bez fiszbin i poziomych pasów. Materiał sprawia, że okno nabiera wyjątkowego oblicza. Do małych okiennic zaleca się zarówno rolety rzymskie z tkanin transparentnych, jak i te wykonane z przezroczystych. Sprawdzi się w miejscach, gdzie nie możemy powiesić firanki. Większe okna można połączyć z fiszbinami z tyłu lub z przodu.

Rolety zewnętrzne rzymskie – gdzie je kupić

Obecnie oferty sklepów są rozudowane na tyle, że kazdy klient znajdzie  os odpowiedniego dla ciebie. Jesli szukasz czegoś wpasujacego się doskonale zarówno w nowoczesne wnętrza, jak i te bardziej staromodne, zorientuj sie w ofercie Lotari.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dom