Inne

Co zrobić, aby rozwód był już przeszłością?

Jeśli podjęliśmy decyzję o rozwodzie to czas przeprowadzić go szybko i bezboleśnie. Taki zazwyczaj jest plan, jednak bywa, że dość długo czekamy na pierwszą rozprawę. Naszceście większość rozwodów udaje się  zakończyć właśnie na niej. Na co należy zwrócić uwagę, aby się tak stało i rozwód stał się przeszłością? Uniknijmy zbędnych komplikacji 

Jak szybko się rozwieść?

Bardzo ważne jest aby odpowiednio zacząć. Dobrze napisany pozew rozwodowy to połowa sukcesu. Musi on być poprawnie sformułowany. Powinien zawierać wszystkie niezbędne cechy pisma procesowego i załączniki. To podstawa, do tego aby postępowanie rozwodowe skończyć jak najszybciej.

O czym pamiętać chcąc się rozwieść

Dobrze napisany pozew o rozwód sprawi, że pismo nie będzie zawierało błędów formalnych. Skróci czas potrzebny na uzupełnienia oraz wezwania przez sąd. Na szczęście w internecie jest sporo gotowych wzorów. Jest tam także dostępny plan rozwodowy. Jednak aby mieć pewność, że wszystko jest napisane we właściwy sposób, najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do profesjonalisty na przykład do kancelarii https://rozwodznim.pl/ i zamówienie gotowego do wniesienia do sądu pozwu rozwodowego.

Należy pamiętać, że wniosek o rozwód wymaga uiszczenia opłaty sądowej. Jeśli nie uiscimy jej w odpowiednim terminie postępowanie zostanie zaniechane. Dlatego warto o tym pamiętać, zakładając sprawę rozwodową. Warto wiedzieć także, że możemy ubiegać się o zwolnienie z kosztów sądowych jeśli nasza sytuacja materialna nie pozwala nam na wpłacenie opłaty. We wniosku należy wykazać dochód rodzinny na formularzu urzędowych, oświadczenie powinno wyszczególnić informacje i dane o stanie rodzinnym, majątku, dochodach i źródłach utrzymania strony ubiegającej się o zwolnienie od kosztów.

Jeśli zależy nam na czasie to powinniśmy w dążeniu do rozwodu być zgodni. To znacznie skrócić okres postępowania. Jeśli nie dojdziemy do porozumienia to sprawa może ciągnąć się latami, bez rozwiązania. A przecież nie na tym nam zależy. Warto także zrezygnować z orzekania o winie. Jeśli obie strony przystaną na takie rozwiązanie, to postępowanie sądowe może skończyć się już na pierwszej, czy drugiej rozprawie.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Inne