Mezoterapia – na ten zabieg często decydują się kobiety w różnym wieku. Dlatego jest jednym z najczęściej wykonywanym w gabinetach medycyny estetycznej. Wszystko dlatego, że świetnie działa, wygładza skórę i przyczynia się do redukcji zmarszczek, rozstępów, czy przebarwień. Wykorzystywany w bardzo szerokim spektrum. Przede wszystkim w profilaktyce i leczeniu łysienia czy leczeniu cellulitu.
Zabiegi nie są wykonywane jednorazowo, pacjentkę poddaje się całej serii zabiegów. Podczas każdego z nich wprowadza się, przy pomocy mikronakłuć, substancje aktywne. Taka metoda pozwala na szybkie oraz zadowalające efekty. Dodatkowym atutem jest fakt, odbywa się bez ingerencji chirurgicznej, dlatego stosuje się ją zamiast zabiegów chirurgicznych, wymagających dłuższego powrotu do zdrowia.
Czym jest mezoterapia igłowa?
Mezoterapia igłowa twarzy jest zabiegiem przede wszystkim kosmetycznym. Polega ona na wykonywaniu drobnych nakłóć, które szybko się goją i nie pozostawiają ran. Poprzez takie nakłócia jesteśmy w stanie wprowadzić pod skórę, aktywne preparaty lecznicze. Stosuje się tu przede wszystkim kwas hialuronowy, krzemionkę organiczną, witaminy, aminokwasy, kofeinę oraz sole mineralne.
Jeśli chodzi o efekty to do najczęściej występujących można zaliczyć poprawę mikrokrążenia w tkance podskórnej, poprawienie metabolizmu komórek tłuszczowych, rewitalizacja, przyspieszenie krążenia czy spalania energii.
Mezoterapia igłowa należy do jednego z najczęściej wybieranych zabiegów. Chętnie decydują się na niego klientki gabinetów medycyny estetycznej. Ma zastosowanie przy leczeniu cellulitu, poprawia wygląd skóry czy też w zapobiega łysieniu. Jednak to nie jedyne plusy. Poprzez wykonanie tego zabiegu, jesteśmy w stanie w skuteczny sposób odmłodzić naszą cerę i nadać jej sprężystości. Podczas wykonywania zabiegu używa się dermapenu.
Mezoterapia igłowa zastosowana została w latach 50-tych. Pionierem był francuski lekarz, który wykonywał ten zabieg leczniczo w przypadku powracających migren oraz występujących na ciele żylaków. Jednak z czasem zauważono, że można go z powodzeniem zastosować również przy łuszczycy czy łysieniu.
Aktualnie mezoterapia igłowa ma szerokie spektrum działania. Bardzo często wykonywana jest w przypadku zwiotczenia skóry, cellulitu i rozstępów, cieni pod oczami oraz worków pod oczami. Jeśli zmagasz się z nadmiernym wypadaniem włosów to także jest na to ratunek. Dobrze również działa na zmarszczki na twarzy czy przebarwienia.
Mezoterapia igłowa – czym się wyróżnia?
W przypadku tego zabiegu używamy niewielką igłę, którą lekarz medycyny estetycznej wykonuje mikroskopijne nakłucia o głębokości 2-4 mlub 1-3,5 mlub. Nie należy ona do zabiegów bolesnych, dlatego to dobra wiadomość dla wszystkich niezdecydowanych. Igła jest kontrolowana i dociera tylko do podskórnej tkanki tłuszczowej. Praktycznie nie pozostawiając po sobie śladów.
Aby mieć porządne efekty należy poddać się więcej niż jednemu zabiegowi. Najlepiej gdy będzie to cała seria, czyli od 3 do 6 zabiegów. Częstotliwość z jaką należy je wykonać to raz na 1-2 tygodnie. Wtedy poczujemy różnicę na naszej skórze. Będzie ona bardziej nawilżona i błyszcząca, co uzyskamy dzięki kolagenowi i elastynie.
Kolejne zabiegi potrzebne będą, aby uzupełnić niedobory witamin i minerałów w skórze. Po serii pierwszej, zalecane jest odczekanie i wykonywanie kolejnych 2 razy w miesiącu. Natomiast po ukończeniu wszystkich , warto udać się na tak zwany zabieg przypominający. Jest on wykonywany raz na pół roku.