KsiążkiNews

Co czytać? Premiery Wydawnictwa Wilga

Dziś przychodzę do Was z propozycjami od Wydawnictwa Wilga. Znajdziecie tu pozycje dla maluchów, jak i dla trochę starszych dzieciaków.
Królik Franek to seria książeczek przedstawiająca różne sytuacje, z którymi muszą niekiedy mierzyć się dzieci w wieku przedszkolnym. Historia oraz pytania na końcu książeczki pozwolą na zrozumienie sytuacji i prawidłową reakcję. Seria powstała w konsultacji z psycholog dziecięcą Martą Żysko-Pałubą.
Królik Franek i problem krótkiego ogonka
Do przedszkolnej grupy królika Franka dołącza nowa koleżanka. Pusia jest śliczną miłą kotką. Pod jednym względem różni się jednak od wszystkich kotków, które Franek do tej pory poznał. To wzbudza w małym króliku niepokój…

 

 

 

 Opowieść o Franku i jego koleżance ukazuje jak okrutny może być dzisiejszy świat. Czy na prawdę można zachowywać się w ten sposób do innych, tylko dlatego, że ktoś ma inny kolor skóry, różni się wzrostem, czy też jakąś inną częścią ciała? Nigdy nie wiadomo na kogo trafią nasze dzieci będące częścią przedszkolnego świata. Mogą być narażone na ataki innych rówieśników, mogą zostać wyśmiane. Dlatego też warto od najmłodszych lat wpajać im poczucie własnej wartości. Nie warto przejmować się tym co mówią i myślą o nas inni.Królik Franek i tajemnica dobrej zabawy
Królik Franek uwielbia grę memory. Jest w tym całkiem dobry i często wygrywa. Czasem jednak nie udaje mu się być najlepszym, a wtedy… Przegrywanie nie jest łatwe. Czy Franek nauczy się tej sztuki?

 

 

 

 

 

Tutaj dziecko uczy się tego, że w łatwy i prosty każdy z nas może wygrać – i wcale nie musi być to ciągle ta sama osoba. Raz zwycięstwo jest nasze a innym razem czeka nas przegrana. Jednak najważniejsze w tym to dobra zabawa i umiejętność pogratulowania przeciwnikowi. Nie zawsze liczy się wygrana – ważne jest, aby przede wszystkim dobrze się bawić.

Seria Niezapominajka – Akademia Pana Kleksa
Któż z nas nie zna trochę zwariowanego Pana Kleksa? Wydawnictwo Wilga postanowiło nam przypomnieć tą opowieść, której autorem jest Jan Brzechwa. Mamy tu historię o dorastaniu, pokonywaniu własnych słabości, sile współdziałania i przede wszystkim, wielkiej mocy fantazji. Rzecz dzieje się w Akademii Pana Kleksa, która mieści się przy ulicy Czekoladowej. Trafia do niej 12-letni Adaś Niezgódka i uczęszcza do niej wraz z dwudziestoma czterema innymi chłopcami. Co ciekawe wszystkie ich imiona zaczynają się na literę A.

 

 

 

 

Książka napisana została w bardzo rzadko spotykanej dziś przepięknej polszczyźnie. Myślę, że jej lektura, niejednemu dorosłemu przypomni cudowne czasy dorastania i dzieciństwa. Nasze dzieci zaś wprowadzi w świat nieograniczonej wyobraźni. Wszystko to okraszone zostało przepięknymi ilustracjami Doroty Prończuk.

Lubicie czytać z dziećmi?

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Książki