NewsPorady

Chcesz wynająć lokal na przyjęcie? Sprawdź, na co zwrócić uwagę!

wynająć lokal na przyjęcie

Organizacja przyjęcia to wymagające przedsięwzięcie, ale także doskonała zabawa, której efekty skutecznie wynagradzają wysiłki włożone w przygotowania. Przed wyznaczeniem daty i wręczeniem gościom zaproszeń warto jednak pamiętać o kilku najważniejszych kwestiach, które należy uwzględnić, wybierając miejsce imprezy okolicznościowej.

Wielkość lokalu

Wielkość lokalu to jedno z priorytetowych zagadnień. Nie chodzi oczywiście o dokładne wymiarowanie sali i skrupulatne kalkulacje, ale orientacyjne ustalenie jej rozmiaru okaże się niezwykle pomocne z kilku względów. Przede wszystkim, wybrane miejsce nie może być zbyt duże w stosunku do liczby gości. Dlaczego? Przytłaczająco wielka przestrzeń może wywoływać wrażenie „pustki”, która źle wpłynie na atmosferę przyjęcia. Z kolei za mały i nieklimatyzowany lokal nie będzie stwarzał komfortowych warunków do wspólnej zabawy i rozmów.

Menu

Organizując imprezę okolicznościową w Poznaniu, Warszawie, Krakowie czy innym większym mieście można bez problemu znaleźć miejsce, w którym, oprócz komfortowych warunków, pierwsze skrzypce będzie grało przepyszne menu. Jego dobór nie jest jednak tak łatwy, jakby się mogło wydawać. Uwzględnienie preferencji kulinarnych gości jest obowiązkiem organizatora, dlatego chcąc wynająć konkretny lokal, należy także zwrócić uwagę na rodzaj kuchni i opinię o serwowanych w nim daniach. Fantastycznie sprawdzi się kuchnia mieszana (wegetariańsko-mięsna), nawiązująca np. do tradycyjnych włoskich potraw.

Dekoracje i klimat

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze – w przypadku wyboru lokalu na przyjęcie to stwierdzenie jest niewątpliwie prawdziwe. To właśnie dekoracje i panujący w danym miejscu klimat w dużej mierze przyczyniają się do ostatecznej oceny imprezy i pozytywnych wrażeń gości. Warto zaznaczyć, że niektóre z restauracji mają w swojej ofercie pakiety wynajmu wraz z usługą dekoracji, ale przed podjęciem decyzji należy sprawdzić, czy gadżety będą pasowały do przyjętej wcześniej estetyki. W przeciwnym przypadku trzeba zorganizować je we własnym zakresie, prosząc o pomoc np. profesjonalną firmę dekoratorską.

Okolica

Mimo że ta kwestia pojawiła się na liście jako ostatnia, jest ona tak samo ważna, jak te wymienione wcześniej. Przy wynajmie lokalu dobrze jest także zwrócić uwagę na jego lokalizację i ocenić, czy dojazd będzie dla wszystkich komfortowy. Należy pamiętać przede wszystkim o osobach, które nie mają auta i dotarcie na obrzeża miasta lub poza jego granice może okazać się dla nich problematyczne. Kolejną kwestią są natomiast bezpłatne miejsca parkingowe dla zmotoryzowanych gości i możliwość zarezerwowania noclegu w niewielkiej odległości od miejsca imprezy.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News