News

Bryczesy dla dzieci – czyli co kupić dziecku, gdy chce trenować jazdę konną?

Jeździectwo to sport, w którym ubiór pełni bardzo ważną rolę. Odpowiednio dopasowany, pozwala komfortowo wykonywać wszystkie ruchy oraz nie powoduje nieprzyjemnych obtarć, zarówno u jeźdźca, jak i konia. W dzisiejszym wpisie, dowiecie się dlaczego bryczesy są tak potrzebne oraz co jeszcze, należy kupić dziecku, gdy chce rozpocząć treningi jazdy konnej.

Jaką funkcję pełnią bryczesy dla dzieci? 

Choć pierwsze treningi jazdy konnej zazwyczaj odbywają się w dresach lub innych wygodnych spodniach, w końcu przychodzi moment, w którym zakup bryczesów staje się nieunikniony. Dzięki nim, dziecko nie tylko posiada pełną swobodę ruchów, ale przede wszystkim – stabilnie utrzymuje się w siodle. Jest to bardzo ważne, szczególnie dla początkujących pociech, które dopiero oswajają się ze swoim wierzchowcem.

Jakie bryczesy dla dzieci wybrać? 

Wybierając bryczesy dla dzieci, należy zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych aspektów. Po pierwsze – materiał. To on w głównej mierze odpowiada za komfort dziecka. Powinien być przewiewny, miękki oraz nie wywoływać podrażnień. Wysokiej jakości materiał, pozwoli korzystać z bryczesów dłużej, choć warto brać pod uwagę fakt, iż dzieci zużywają ubrania jeździeckie o wiele szybciej. Po drugie – odpowiedni rodzaj leja. Obecnie wyróżniamy dwa rodzaje: krótki, kolanowy oraz pełny. Dla dziecka o wiele lepiej sprawdzi się ten drugi. Dlaczego? Z bardzo prostej przyczyny. Pełny lej, zapewnia dobrą stabilizację w siodle oraz koryguje błędy popełniane przez początkujących jeźdźców. Po trzecie – odpowiedni model. Bryczesy dla dzieci powinny być idealnie dopasowane, dzięki czemu nie będą krępowały żadnych ruchów. Warto zwrócić uwagę na modele w rodzaju legginsów. Po czwarte – kolor. Nie da się ukryć, że to właśnie tej właściwości dzieci poświęcają największą uwagę. My również nie powinniśmy jej ignorować. W końcu nie ma nic przyjemniejszego, niż trening czy zawody w ubraniach, które zwiększają naszą pewność siebie.

Co jeszcze powinno znaleźć się w wyposażeniu młodego jeźdźca? 

Poza bryczesami dla dzieci, czeka nas zakup paru innych elementów garderoby. Niezwykle ważny jest oczywiście kask. To on odpowiada za ochronę głowy dziecka, w sytuacji gdy spadnie z konia. Drugą bardzo ważną rzeczą, jest kamizelka jeździecka, która również odpowiada za amortyzacje wszelkich możliwych uderzeń. Na koniec – wygodne buty! Dzięki nim, dziecko stabilnie utrzyma nogę w strzemionach.

Gdzie kupić bryczesy dla dzieci?

Bryczesy dla dzieci, warto kupować w sklepach, które specjalizują się w sprzedaży tego typu akcesoriów. Jeden z nich znajdziemy na przykład tutaj https://konik.com.pl/bryczesy. Przed złożeniem zamówienia internetowego, warto jednak dokonać dokładnych pomiarów nogi dziecka. Nawet jeśli wydaje nam się, że znamy dokładny rozmiar. Dzięki temu, unikniemy sytuacji, w której produkt będzie trzeba zwracać, a nasza pociecha będzie musiała dłużej czekać na swoje upragnione bryczesy. Warto korzystać z tego typu rozwiązań, w szczególności, gdy w naszym mieście nie ma sklepu stacjonarnego.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News