DzieckoNews

Bidon niekapek – jaki wybrac?

Według żywieniowych zaleceń maluch powinien wypijać dziennie 100ml płynu na każdy z pierwszych dziesięciu kilogramów ciała, 50ml na każdy z kolejnych dziesięciu i 20ml na każdy kilogram powyżej 20kg. Czyli przykładowo 2latek ważący 13kg powinien wypijać nieco ponad litr. Pięciolatek o wadze 25kg nieco ponad 1.5litra. Jak w takim razie zapewnić dziecku dostęp do ulubionych napojów, bez obaw brudnych i mokrych plam na ubraniu, czy podłodze? Dla najmłodszych idealnym rozwiązaniem jest kubek niekapek, natomiast dla tych co umieją już pić odpowiedni będzie kubek z wolnym przepływem. Ja znalazłam coś co łączy te dwa założenia – termobutelkę Pura Kiki z ustnikiem niekapkiem i zieloną osłonką.

Bidon niekapek – jaki wybrać

Na co zwróciłam uwagę decydując się na ten a nie inny wybór? Przede wszystkim zależało mi by butelka była odporna na upadki. Codzienne spacery to u nas stała część dnia. Niezależnie od pory roku, spacerujemy bardzo dużo, a więc obowiązkowo zabieramy ze sobą picie w butelce. Jednak wiadomo, że podczas takich wycieczek dziecko dużo się rusza, butelka potrafi upaść na ziemię i nie zawsze ten wypadek wytrzymuje. Dlatego też ważnym było, aby została solidnie wykonana. Tutaj Termobutelka została wykonana z antybakteryjnej stali nierdzewnej.
Jeśli zostajemy w temacie spacerów, to podczas wycieczek w upały lepsze jest by picie pozostało schłodzone. Natomiast w zimę dobrze jest napić się ciepłej herbatki, czy mleka wracając z zabawy na śniegu. Termobutelka nadaje się zarówno do ciepłych, jak i zimnych napojów – utrzymuje temperaturę do 6 h. Mleko przechowywane w butelkach Pura Kiki jest chronione przed ekspozycją na światło, zapobiega w ten sposób rozpadowi białek i innych ważnych składników odżywczych. Jednak nie mylmy jej z termosem. To znakomita alternatywa dla tradycyjnych butelek czy bidonów z dodatkowymi opakowaniami termoizolacyjnymi. Tu w przeciwieństwie do termosów, nie ma potrzeby przelewania napoju do kubeczka, z Pura Kiki dziecko może napić się bezpośrednio.
https://www.mamagama.pl/media/products/07578cee11ecbbdb42fbd64d7c91b770/images/thumbnail/big_termobut_nieka_zest.jpg?lm=1523967278
Kompatybilność to kolejna zaleta. Kupując jedną butelkę możemy przejść przez cały okres karmienia i nauki picia. Wystarczy dokupić końcówki, które z łatwością się wymieniają i nasza butelka „rośnie” wraz z dzieckiem. Jak wiadomo, dzieci przywiązują się do swoich ulubionych rzeczy, a więc nie zafundujemy im rozłąki. Dodatkowym plusem jest oszczędność pieniędzy. Nie potrzebujemy kolejnej nowej butelki – wymieniamy tylko ustnik, który jest zdecydowanie tańszą opcją. My w swojej mamy końcówkę niekapka, jednak planujemy zamówić słomkę.
Jakie akcesoria można dokupić do termobutelki Pura Kiki?
smoczek dla noworodka
smoczek ze średnim przepływem
smoczek z najszybszym przepływem
ustnik wraz ze słomką w wersji niekapka
ustnik-niekapek
silikonowa nakładka na wypadek podróży
ustnik Sport
silikonową osłonkę na butelkę
zapasowe osłonki na ustnik.
Butelka jest także wolna od BPA – czyli od Bisfenolu A. Co to właściwie jest? To związek chemiczny, który może mieć wpływ na zdrowie dziecka. BPA może wywoływać wady wrodzone, nadpobudliwość, obniżenie płodności, otyłość, zwiększone ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych. Zazwyczaj na opakowaniach produktów jest zaznaczone „wolne od BPA ” lub „BPA Free” , warto więc zwrócić na to uwagę przy zakupie i tym samym chronić nasze dziecko przed potencjalnymi zagrożeniami. Uważam, że lepiej zapobiegać niż leczyć.
Podsumowując termobutelka spełniła moje oczekiwania. Julia pije z niej chętnie i myślę, że nie rozstaniemy się z nią jeszcze długo. Tym bardziej, że rzeczywiście nie przecieka i wytrzymuje nawet ekstremalną jazdę po leśnych ścieżkach rowerem.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dziecko