Półki sklepowe uginają się pod ciężarem przeróżnych środków piorących. Znajdziemy te dedykowane różnym materiałom i kolorom, o różnych konsystencjach i gramaturach. Istnieje jednak kilka uniwersalnych cech, które czynią środek piorący naprawdę skutecznym i uniwersalnym. Na co zatem należy zwrócić uwagę podczas zakupu? Tłumaczymy w artykule!

1. Hipoalergiczny skład

Z powodu alergii cierpi coraz więcej osób. Wśród uczulających substancji znajdziemy między innymi roztocza kurzu domowego i grzyby, ale i niektóre sztuczne kompozycje zapachowe. W składzie produktów do prania również mogą znaleźć się alergeny, które powodują nieprzyjemne reakcje organizmu. Aby w jak największym stopniu obniżyć możliwość występowania u nas objawów alergii, należy postawić na hipoalergiczny środek piorący. Ma on skład bezpieczny dla alergików, w tym dzieci, a także wszystkich posiadaczy skłonnej do podrażnień skóry. Z produktów antyalergicznych mogą korzystać jednak wszyscy – delikatne substancje czyszczące nie są mniej skuteczne od tych występujących w standardowych proszkach.

2. Działanie dezynfekujące

Z szerokiej oferty skutecznych środków piorących (dostępnych na stronie: https://eurochemia.com/20-proszki-do-prania), w szczególności wyróżniają się te, które pozwalają na kilka rzeczy jednocześnie, na przykład pranie i dezynfekcję w jednym. Wówczas już nawet podczas zwykłego prania ubrań będziemy mogli je od razu dokładnie oczyścić. W optymalnej, bezpiecznej dla tkanin temperaturze 40 stopni Celsjusza, również może odbyć się pełna dezynfekcja. W ten sposób pozbędziemy się z tkanin wszelkich zagrażających naszemu zdrowiu zanieczyszczeń, w tym roztoczy kurzu domowego, bakterii, grzybów. Dobry środek piorący to taki, który zatroszczy się zarówno o bezpieczeństwo naszej skóry, jak i pranych tkanin.

3. Skoncentrowana formuła

Jakościowe produkty piorące to te, które są opierają swoje działanie na silnie skoncentrowanej formule. Uzyskujemy dzięki temu gwarancję skuteczności – możemy być pewni, że materiały zostaną dokładnie wyczyszczone. Co więcej, silniej działający środek piorący to także ekonomiczne wyjście. Do prania zużyjemy mniej produktu, dlatego rzadziej będziemy musieli uzupełniać zapasy chemii do prania.

4. Uniwersalność

Co zrobić, gdy nie jesteśmy pewni, jaki proszek lub płyn piorący najlepiej się u nas sprawdzi? Doskonałym wyborem będzie tu uniwersalny środek do prania, który poradzi sobie z różnymi zabrudzeniami i materiałami. Jeśli szukamy produktu, który pozwoli nam na pranie ubrań alergika, delikatnych tkanin, wełny, jeansów, odzieży sportowej i termoaktywnej, butów, legowiska dla psa czy maty do jogi, zdecydowanie dobrym wyborem będą środki o uniwersalnym działaniu z podziałem na produkt do koloru i do bieli.

5. Ekologiczność

Ochrona środowiska naturalnego odbywa się również przez to, z jakiej chemii gospodarczej korzystamy. W obecnych czasach to bardzo ważne, aby w jak największym stopniu minimalizować negatywny wpływ na naszą planetę. Możemy to robić na przykład przez wybór produktów piorących o składzie przyjaznym środowisku oraz produkcji, która odbywa się z poszanowaniem przyrody. Stawiajmy na środki do prania w opakowaniach z recyklingu, które same nadają się do recyklingu.

Podsumowanie

Sugerując się tymi pięcioma cechami, bez trudu znajdziemy środek do prania, który będzie skuteczny i uniwersalny. Może czas wymienić wybrane przez nas kiedyś produkty piorące na te, które sprawdzą się jeszcze lepiej?

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Porady