NewsPorady

Żywienie psów dużych ras

Psy mogą zjeść wszystko, jednak nie oznacza to wcale, że ich organizm każde pożywienie będzie traktował tak samo i tak samo je strawi. Białko, które posiada spore wartości odżywcze pochodzi przede wszystkim z mięsa kurcząt, jagniąt, jaj kurzych czy też ryb. To właśnie te produkty powinny być wykorzystywane przy ustalaniu właściwej dawki żywieniowej. Wygląd, a także budowa psa są przede wszystkim uwarunkowane genetycznie, jednak dużą role odgrywa tu także jego żywienie. Im większy pies tym więcej odpowiedniego pokarmu potrzebuje, dlatego też warto znać kilka podstawowych zasad.

Żywienie psów dużych ras

Psy dużych ras charakteryzują się zdecydowanie większymi wymaganiami żywieniowymi, niż te średnich czy małych. Wtedy kiedy rosną nie powinny spożywać dużej ilości pożywienia, gdyż za duża masa ich ciała, przed skończonym procesem wzrostu, może obciążyć i doprowadzić do dysfunkcji układu kostnego. Narażone są w szczególności na dysplazję stawów biodrowych.

Duże psy jedzą zazwyczaj bardzo łapczywie, połykając przy tym spore ilości powietrza. Jest to dość niebezpieczne, gdyż doprowadza do wzdęć, a te z kolei zwiększają prawdopodobieństwo skrętu żołądka, który potrafi występować ponad 20-krotnie częściej niż u psów małych. Dlatego też dzienną dawkę karmy należy podzielić na kilka posiłków, aby nie obciążać wrażliwego żołądka. Dorosłe psy należy karmić dwa, a nawet trzy razy dziennie. Pamiętajmy, aby żołądek naszego pupila nie był nigdy przeładowany.

Oczywiście podstawą żywienia jest wybór odpowiedniej karmy. Takiej, która spełni zapotrzebowanie psa na odpowiedni zestaw składników i minerałów. Rynek jest bogaty w ofertę karm dostosowanych do szczeniąt dużych ras, jednak warto poświęcić chwilę i przyjrzeć się ich składom. Szczególnie, iż dość powszechnie znany jest problem z nadmiarem fluoru, a niedoborem wapnia przy psach dużych ras. To natomiast może doprowadzić do wszelkiego rodzaju kulawizn i młodzieńczego zapalenia kości.

Mojego szczeniaka też dotyczy ten problem dlatego zdecydowałam się na karmę zawierającą w swoim składzie jak najmniej fluoru. Postawiłam więc na wysokojakościową karmę Caniwild Puppy Large Gentle Salmon. Przeznaczona jest do codziennego żywienia szczeniąt dużych ras. Zawiera łososia oraz bataty, jest wolna od zbóż i popularnych składników powodujących nietolerancje i alergie pokarmowe. Zbilansowany udział składników odżywczych i dodatki wspierające stawy pozytywnie wpływają na rozwój szczeniąt o sporej wadze docelowej.

Caniwild Puppy Large Gentle Salmon w swoim składzie zawiera  60% łososia. Dzięki temu jest lekkostrawna, a więc idealna dla potrzeb szczeniąt dużych ras. Dodatkowo brak zbóż sprawia, że formuła jest hipoalergiczna.  Kwasy tłuszczowe nienasycone wpływają pozytywnie na rozwój mięśni oraz stawów. Wywar z łososia sprawia, że karma ma niezwykłe walory smakowe i żaden pies jej nie oprze. Dodatek L-karnityny stymuluje prawidłowy metabolizm, zapobiegając nadwadze, co jest szczególnie istotne dla szczeniąt dużych ras i ich zdrowia.

Na koniec warto wspomnieć, że niezależnie od wielkości i rasy psa, posiadanie czworonoga w domu jest nie lada wyzwaniem. Szczeniaka już szczególnie;). Warto więc zadbać o to, aby już od pierwszych dni w naszym domu dostarczać mu odpowiedniej dawki żywieniowej bogatej we wszelkie składniki i minerały. Dzięki temu możemy być pewni, że nas pies rośnie zdrowo i nie posiada niedoborów, które mogą prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News