Porady

Zwrot towaru do sklepu internetowego – co trzeba wiedzieć?

Nie każdy wie, że kupując rzecz poza siedzibą sprzedawcy, mamy pełne prawo do jej zwrotu. Co więcej, nie musimy nawet podawać przyczyny tego zwrotu. Termin, który nas zobowiązuje to 14 dni. Jak należy to zrobić zgodnie z prawem i najtaniej?

Wyobraźmy sobie sytuację, że spodobała nam się bluzka na wyprzedaży. Niestety w obecnych czasach, ze względu na panującą pandemię koronawirusa nie możemy iść przymierzyć jej stacjonarnie. Jednak nie wszystko stracone – zamawiamy towar online. Bluzka przychodzi do nas, a my cieszymy się z jej zakupu.

Jak zwrócić towar tanio i szybko?

Niestety niemożliwość przymierzenia upatrzonej rzeczy, często skutkuje tym, że zamawiamy zły rozmiar.  Zdarza się także tak, że mimo iż rozmiar jest odpowiedni, dane ubranie po prostu źle na nas wygląda. Oczywiście jako konsument mamy pełne prawo do zwrotu zakupionej rzeczy przez internet. Jednak nie każdy sklep oferuje darmowy zwrot towaru. Wtedy stajemy przed znalezieniem odpowiedniego przewodnika, który szybko dostarczy rzecz z powrotem do sklepu, tak by nasze pieniądze wróciły do nas. Dobrze jest wtedy skorzystać z usług pośrednika kurierskiego, który posiada w swojej ofercie wiele firm kurierskich w niskich cenach. Możemy tego dokonać, wybierając przesyłki kurierskie AlleKurier.pl.

Przesyłki kurierskie

Allekurier to platforma do wysyłania przesyłek kurierskich, zarówno kopert, paczek, oraz większych palet. Możemy zamówić kuriera nie tylko na teren całej Polski, ale także jeśli dany sklep znajduje się w krajach Unii Europejskiej oraz większości krajów na Świecie. Wśród oferowanych usług znajdziemy największe firmy kurierskie i transportowe. Warto podkreślić, że nie zawieramy żadnych umów, a formalności są zredukowane do minimum. Koszt przesyłki jest uzależniony od jej wielkości i liczony indywidualnie dla każdej z nich. Wybierając usługi AlleKurier możemy być pewni, że nasz towar wróci do sklepu bardzo szybko, co zdecydowanie usprawni proces zwrotu towaru.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Porady