Czy Ty też jak ja nie możesz oprzeć się słodyczom, ale jednocześnie chciałbyś się zdrowo odżywiać? Zależy Ci by to co jadły Twoje dzieci było nie tylko słodkie 😉 i smaczne ale też zdrowe? Jeśli tak to mam coś dla Ciebie, co pogodzi to wszystko :). Mianowicie mam na myśli mnóstwo przepisów na takie zdrowe posiłki. To wszystko znajduje się w książce Zdrowe Słodkości na każdą porę dnia od Wydawnictwa Samo Sedno, której autorką jest Katarzyna Maciejko-Zielińska – autorka bloga Słodkie Fantazje.
Książka ta przyciąga nie tylko treścią podanych przepisów, ale również pięknymi autorskimi fotografiami. Zawiera nie tylko desery czy przekąski, ale też pomysły na dania. I tak książkę podzielono na działy, w których znajdziemy kolejno: coś na śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek, przekąskę oraz kolację. Dzięki temu nasze cało dzienne posiłki mogą być nie tylko wyśmienite w smaku, ale przede wszystkim zdrowe. Przy każdym z proponowanych pomysłów na posiłek znajdziemy określenie stopnia trudności wykonania, czas jego przygotowania, oraz ilość porcji. Dodatkowo fajną sprawą jest informacja o alergenach (co jest bardzo przydatne przy gotowaniu dla dzieci, np. występowanie glutenu, jajek czy mleka). Każde danie wzbogacono takimi informacjami jak: czas przygotowania, stopień trudności wykonania (trzystopniowa skala), ilość porcji, które powstaną z podanych proporcji oraz danymi dla alergików i wegan (występowanie glutenu, jajek czy mleka).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To co jest dla mnie wielkim plusem to wydanie w twardej oprawie, dzięki temu książka na pewno posłuży nam dłużej a wspólne gotowanie nie będzie dla niej straszne ;-). Przepisy bazują na naszych polskich tradycyjnych produktach, które w większości zazwyczaj mamy w domu. Dlatego mamy pewność, że nie zaskoczymy się jakimś nieznanym i ciężko dostępnym składnikiem. Myślę, że to pozycja, którą warto mieć w swojej kulinarnej biblioteczce, gdyż nie tylko cieszy oko ale również przyczynia się do poprawy jakości naszej diety, gdyż podsuwa mnóstwo pomysłów. Cóż mogę pisać więcej – my już zabieramy się za pieczenie ;).

 

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Książki