NewsPorady

Zakup auta poleasingowego – czy warto?

Obiegowa opinia na temat aut poleasingowych to zazwyczaj niska cena, duży przebieg i niekoniecznie dobry stan. Jednak to nie jest do końca prawda, gdyż coraz częściej i łatwiej trafić na bardzo atrakcyjną ofertę pod każdym względem. Auta pofirmowe zajmują sporą część na rynku wtórnym. I nie ma się czemu dziwić, gdyż od wielu lat to właśnie firmy nakręcają sprzedaż nowych samochodów. Niektóre marki, np. Mercedes, składa zazwyczaj znacznie więcej zamówień niż klienci indywidualni. Na dodatek auta te zaledwie po około 3-4latach eksploatacji, trafiają już do sprzedaży. Takich egzemplarzy jest 100 tys. w skali roku.
Na ogół auta pofirmowe kojarzą się z atrakcyjną ceną ale też złym stanem technicznym. Jednak jest to prawda tylko połowiczna, gdyż takich aut używają nie tylko, owiani złą sława handlowcy, ale także inżynierowie serwisu i menedżerowie z różnych szczebli. To ważne, gdyż w zależności od stanowiska zmienia się sposób użytkowania auta. Handlowiec na ogół jeździ dużo ale na krótkich dystansach, przez co następuje szybsze zużycie podzespołów. Przeważnie jest tak, że im wyższe zajmowane stanowisko, tym mniejszy przebieg i ogólne wyeksploatowanie auta.  W przypadku menedżerów wysokiego szczebla oraz prezesów firm takie auto służbowe eksploatowane jest w bardzo podobny sposób jak prywatne. Dlatego też nie warto skreślać wszystkich samochodów poleasingowych.

 

Jasne, że jeśli chodzi o zakup auta to powinnyśmy kierować się przede wszystkich ich stanem technicznym. W przypadku dużych flot auta są bardzo często obsługiwane w ASO nawet jeszcze jakiś czas po zakończeniu gwarancji. Dlatego jeśli zdecydujemy się na zakup takiego auta najlepiej zrobić to poprzez profesjonalne firmy zajmujące się ich sprzedażą. Gdyż ciekawe oferty raczej rzadko trafiają się bezpośrednio od prywatnych odbiorców. Duże firmy sprzedają pojazdy w ilościach hurtowych w komisach, czy salonach sprzedaży aut używanych przy ASO.

Ja szukając takiej firmy natrafiłam właśnie na autakrajowe.com.pl . Zajmują się oni sprzedażą detaliczną oraz hurtową samochodów poleasingowych już od 2002 roku. W ich ofercie znajdują się auta osobowe a także dostawcze. Wszystkie samochody pochodzą z polskich salonów, a także posiadają szczegółowo udokumentowane przebiegi – każdy kupiony samochód objęty jest pisemną gwarancją techniczną bez limitu kilometrów. W autakrajowe.com.pl znajdziemy profesjonalną obsługę i zadowolenie przyszłych nabywców. Bogate doświadczenie i szeroka wiedza na pewno przełoży się na satysfakcję z zakupu.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News