NewsUroda

Zabiegi na twarz – iniekcja substancji aktywnych

zabiegi na twarz klinika miracki warszawa
zabiegi na twarz klinika miracki warszawa

Proces starzenia się skóry rozpoczyna się z chwilą, gdy zaczynają zanikać włókna kolagenowe. Zwykle następuje to około 20. roku życia i skutkuje pojawianiem się takich niekorzystnych zmian skórnych, jak zmarszczki, rozstępy czy cellulit. Innymi następstwami upływu lat są także opadająca powieka, cienie pod oczami, a nawet wypadanie włosów na tle androgenowym (dotyczy ono zarówno mężczyzn, jak i kobiet). Medycyna estetyczna dostarcza nam jednak rozwiązań, które umożliwiają zahamowanie, a nawet cofnięcie efektów procesu starzenia.

Zabiegi na twarz – co to jest iniekcja?

Iniekcyjne zabiegi na twarz i ciało są umiarkowanie inwazyjne, a przy tym wyjątkowo skuteczne. Polegają one na wprowadzeniu odpowiednio dobranych substancji aktywnych płytko pod skórę pacjenta. Zabiegi są wykonywane przy pomocy bardzo cienkich i precyzyjnych igieł, a wskazaniami do ich wykonania są następujące problemy dermatologiczne:

 • wiotkość skóry,
 • utrata gęstości i jędrności skóry,
 • przebarwienia,
 • blizny,
 • rozstępy,
 • cellulit,
 • nadmiar tkanki tłuszczowej,
 • zmarszczki,
 • cienie pod oczami,
 • obrzęki pod oczami,
 • drugi podbródek,
 • opadające policzki,
 • wypadanie włosów,
 • łysienie,
 • opadająca powieka,
 • opadające kąciki ust,
 • asymetria twarzy.

Zabiegi są wykonywane w znieczuleniu miejscowym, aby zapewnić pacjentowi maksimum komfortu. Nie jest wymagane odbycie rekonwalescencji, natomiast po opuszczeniu gabinetu medycyny estetycznej należy przestrzegać szeregu zaleceń lekarskich. Należą do nich przede wszystkim stosowanie fotoprotekcji oraz łagodnych metod pielęgnacji skóry. Niewskazane jest także przegrzewanie organizmu (sauna, solarium…) oraz podejmowanie nadmiernie obciążającej aktywności fizycznej.

Rodzaje zabiegów iniekcyjnych

Klinice Miracki w Warszawie zabiegi na twarz są wykonywane metodą mezoterapii igłowej. Plan leczenia, a zatem dobór właściwej substancji aktywnej oraz harmonogram zabiegów jest ustalany indywidualnie dla każdego pacjenta. Zabieg jest poprzedzony konsultacją medyczną, w czasie której należy wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Należą do nich przede wszystkim: ciąża i laktacja, niewyrównana cukrzyca, alergia na substancje zawarte w preparacie przeznaczonym do iniekcji, a także stany ropne i zapalne skóry oraz opryszczka. Alternatywą dla mezoterapii są mniej inwazyjne zabiegi na twarz, wykonywane przy użyciu lasera lub ultradźwięków.

Substancje aktywne wstrzykiwane w trakcie zabiegów iniekcyjnych wywołują efekt ogólnego liftingu twarzy, przyczyniając się do odżywienia, nawilżenia i regeneracji tkanek. Konkretny rodzaj terapii rodzaj terapii  jest dobierany indywidualnie do problemu dermatologicznego, z jakim zgłasza się pacjent. Spektrum dostępnych preparatów medycznych jest naprawdę szerokie. Poniżej opisujemy krótko niektóre z nich.

Dermaheal to preparat stosowany w mezoterapii peptydowej. Zabieg wykonuje się na skórze dekoltu, szyi i twarzy, a jego celem jest dogłębne nawilżenie tkanek. Po kuracji skóra staje się wyraźnie rozjaśniona i napięta, co przekłada się na wygładzenie zmarszczek (zwłaszcza wokół oczu) oraz wyraźne odmłodzenie wizerunku pacjenta.

Neauvia to preparat przeznaczony do redukowania nierówności skóry. Jego zastosowanie pomaga pozbyć się głębszych zmarszczek, blizn oraz pourazowych ubytków w tkankach. Dodatkowo Neauvia pobudza produkcję kolagenu w komórkach, dzięki czemu skóra staje się nawilżona i wyraźnie bardziej elastyczna.

Nithya to preparat kolagenowy stosowany w celu poprawy owalu twarzy. Za jego pomocą można także osiągnąć efekt spłycania blizn i wygładzenia zmarszczek oraz redukcji rozstępów czy cellulitu. Preparat ten jest stosowany także w terapii trądziku.

Dr Cyj to preparat stosowany w mezoterapii skóry głowy. Metoda ta jest popularna zwłaszcza wśród pacjentów płci męskiej, a jej celem jest poprawa kondycji włosów oraz przeciwdziałanie łysieniu androgenowemu.

Iniekcyjne zabiegi na twarz i ciało cieszą się dużą popularnością wśród pacjentów. Szczegółowe informacje oraz galeria zdjęć “przed” i “po” znajdują się na naszej stronie internetowej https://klinikamiracki.pl. Zapraszamy do kontaktu!

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News