LifestyleNewsZdrowie

Wino dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią? Bardzo proszę: bezalkoholowe.

Wino dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią
Wino dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią

Oczywiście, jasne jest, że kobieta w ciąży nie powinna pić w ogóle alkoholu. Nawet symbolicznej lampki wina, gdyż każda dawka alkoholu w ciąży może być szkodliwa dla dziecka. Nie zawsze występuje pełnoobjawowy FAS, ale alkohol może dochodzić do wybiórczych uszkodzeń układu nerwowego.

Sama będąc w ciąży, nigdy nie wzięłam alkoholu do ust, ani też potem podczas karmienia piersią. Jednak przyznaje, że czasem podczas różnych uroczystości wino spoglądało na mnie zachęcająco z kieliszka. Człowiek jest tylko człowiekiem i są takie dni po prostu kiedy, najchętniej usiadłoby się z tą lampką wina w ręce i się zrelaksowało. I nieważne są procenty – tu w zasadzie chodzi o sam winny smak. Otóż dziś mam dla Was dobrą wiadomość! Jest takie wino, które możecie spokojnie pić. Nie uderzy Wam do głowy nawet w sporych ilościach.

Wino bezalkoholowe dla kobiet w ciąży

Mowa oczywiście o winie bezalkoholowym. Dzięki tej ofercie kobiety w ciąży będą mogły delektować się smakiem wina podczas imprezy czy przyjęcia, nie spożywając przy tym alkoholu, a korzystając z jego prozdrowotnych właściwości. Zapewne zapytacie, czy takie wina mają smak prawdziwych win, czy może to tylko taka „oranżada” jak piccolo i inne tego typu. Otóż nic bardziej mylnego. Wina bezalkoholowe mają smak wina i dlatego to tak szałowy produkt. I jak w przypadku wina z % masz wybór – półki cenowej, szczepu winogron, poziomu kwasowości.

No dobrze, ale jak powstają takie wina? Otóż takie wino powstaje w ten sam sposób jak każde inne wino. Dojrzewa w kadziach i fermentuje. Następnie alkohol jest usuwany z powstałego wina jedną z metod: wirujących stożków, destylacji, odwróconej osmozy.
Niekiedy takie działania powodują utratę wody, co uzupełnia się dodatkiem soku moszczowego.
Dodatkowy plus jest również taki, że wino bezalkoholowe nadaje się idealnie dla osób na diecie. Taki produkt poddany procesowi dealkoholizacji sprawia, że jego kaloryczność spada aż o 70%, a to, co istotne nadal posiada wszystkie pozostałe cechy tradycyjnego wina. Jest bogate w polifenole – silne przeciwutleniacze zapobiegające starzeniu się komórek, powstawaniu komórek rakowych i redukujące ryzyko chorób układu krążenia.

Wino bezalkoholowe – dostępność

Gdzie dostępne są takie produkty? Ja znalazłam swoje ulubione w sklepie bezalkoholove.com. Do wyboru macie tam nie tylko wina, ale również piwa, drinki i likiery, kawy i syropy do kawy oraz zestawy prezentowe.
Mój wybór padł na VINA’0° Chardonnay BIO słodkie, białe wino, którego odmiana winogron unosi aromaty białych kwiatów, orzechów laskowych, migdałów i cytrusów. Ma jasnosłomkowy kolor, odważny, a jednocześnie wyrafinowany, doskonale równoważąc świeżość i delikatność. Szczególnie dobrze komponuje się z daniami rybnymi, owocami morza oraz deserami.
Wino dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią

Wino dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią

TAUTILA BLANCO Białe wino Señorio de la Tautila pochodzi z winogron Airen, które łączą słodycz i aromat swojego pochodzenia z niezbędną gęstością, aby uczynić to wino doskonałym towarzyszem. Jest starannie produkowany i dealkoholizowany tuż przed butelkowaniem, zachowując swoje właściwości organoleptyczne i wydobywając tylko alkoholową i kaloryczną zawartość z tego białego wina o zapachu cytrusów.

Wino dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią

Wino dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią

FREETIME CHARDONNAY – produkowane jest przy użyciu kilku odmian winogron. Szata w jasnym złotym kolorze jest świetlista i przejrzysta. Wyczuwalne aromaty świeżych owoców. Na podniebieniu jest słodki i lekko owocowy. Starannie wyselekcjonowane winogrona poddaje się procesowi dealkoholizacji, w którym wino zostaje podgrzane do temp. 30 st.C i pozbawione alkoholu.

Wino dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią

Wino dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią

VINA’0 ° Merlot BIO to zachwycające organiczne wino czerwone, które jest łagodne i zaokrąglone na podniebieniu z pięknym finiszem. Charakteryzuje się wyrazistym aromatem ciemnych owoców, takich jak czarna porzeczka i jeżyna, a także wiśnia i śliwka. Najlepiej smakuje z mięsami podawanymi z sosem, dziczyzną i na każdą inną okoliczność.

Wino dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią

Wino dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią

A jeśli macie w domu pijącego męża polecam zapatrzeć się w brandy. Jest nie tylko smaczna, ale dodatkowo ma świetne właściwości rozgrzewające, w sam raz na obecną aurę.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Lifestyle