LifestyleNews

Wakacje w Hiszpanii – miejsca, które warto odwiedzić z dzieckiem

Wakacje w końcu się rozpoczęły. Błogi odpoczynek zawitał w domach każdego z nas. I o ile, aktualnie za oknem mamy piękną pogodę, to niestety wczasy w Polsce wiążą się z ryzykiem
jej braku. Dlatego w tym roku wypoczywamy za granicą. Skorzystaliśmy z oferty ITAKA na
wakacje w Hiszpanii. Jako że wybieramy się tam we czwórkę z dziećmi, to najbardziej
interesują nas właśnie miejsca przeznaczone dla najmłodszych. Poczytałam trochę na ten temat i znalazłam kilka fajnych, które na pewno odwiedzimy.
źródło : Internet
Costa Brava – to miejsce warto zwiedzić.
Na terenie Costa Brava dużą popularnością wśród odwiedzających cieszą się okolice kurortu Malgrat de Mar. Jest to bardzo dobra propozycja dla rodzin z dziećmi, a także dla tych, którzy podczas  urlopu lubią nie tylko leniuchować, ale też aktywnie wypoczywać. To miejsce to piękne plaże, które zachęcają do morskich kąpieli, a na miłośników zwiedzania czeka również sporo ciekawych miejsc w okolicy. Możemy wybrać się na przykład do Barcelony, a dostaniemy się do niej za pomocą specjalnej kolejki kursującej wzdłuż wybrzeża. Wprawdzie jest to odległość 70 km, jednak sprawna komunikacja sprawia, że zaplanujemy tą przejażdżkę bez żadnego problemu. Kolejny punkt warty odwiedzenia do Lloret de Mar. Znajdziemy tu komfortowe warunki spędzania czasu oraz możliwość beztroskiej zabawy na wspaniałej plaży.
źródło: Internet
A może Costa Blanca?  
Costa Brava, choć to bardzo popularne wybrzeże, musi wciąż konkurować o sympatię odwiedzających z Costa Blanca. Mamy tu wiele wspaniałych kurortów, które rodzinom z dziećmi oferują bezpieczny i pełen atrakcji wypoczynek. Benidorm to jedno z najpopularniejszych tam miejsc. Jest położony nad zatoką, posiada piękną plaże, która uznawana jest za jedną z najwspanialszych w całej Europie. Dodatkowo znajdziemy tutaj parki rozrywki, które znajdują się w niewielkiej odległości od kurortu. Mundomar oraz Terra Natura to jedne z najważniejszych miejsc, które koniecznie powinni odwiedzić turyści spędzający czas na Benidorm.
 
Kolejne miejsce to Costa del Maresme, znajdujące się w sąsiedztwie Barcelony. 
Bliskość Barcelony oraz doskonałe zagospodarowanie to główne walory tego regionu. Posiada on piękne plaże oraz takie kurorty jak Malgrat de Mar, Pineda de Mar czy Santa Susana. Rodziny z dziećmi zdecydowanie dobrze odnajdą się na Costa del Maresme. Jest tu mnóstwo ośrodków  sportowych, które pozwolą na aktywnie spędzanie czasu i korzystanie z morskich atrakcji. Moc zabawy czeka na nas również na pięknych plażach. Malgrat de Mar jest ważnym ośrodkiem sportów wodnych. Posiada również przepiękną starówkę, którą warto odwiedzić. Kolejnym kurortem godnym odwiedzenia jest Calella. Doskonały dla osób lubiących np. rowerowe wycieczki, czy rodzinne spacery po okolicy. Posiada bezpieczne plaże, wygodne hotele oraz możliwość cieszenia się spokojem. Wszystkie kurorty łączy ze sobą jedno – na pewno spędzimy tam niezapomniane chwile z naszymi najbliższymi.
A Wy macie już plany na wakacje? Gdzie zamierzacie je spędzić?

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Lifestyle