NewsPorady

Świąteczne porządki krok po kroku

Świąteczne porządki powoli czas zacząć. Przyznam, że czasem mnie przeraża ogrom pracy, jednak co roku staram się mieć przygotowany plan działania, z którym zdecydowanie łatwiej mi się pracuje.

Najlepiej już w połowie miesiąca rozpocząć prace od miejsc, w których jest najwięcej pracy – spiżarnia, składziki, garderoba, piwnica. Wstępne przygotowanie pozwoli nam na odświeżenie domowego wnętrza, a i przy okazji na pewno znajdziemy tam sporo skarbów. Kolejną czynnością powinno być czyszczenie dywanów, wykładzin, firan oraz innych przedmiotów gromadzących kurz. Umycie okien i drzwi, pokoju przeznaczonego dla gości – tak, aby były gotowe na świąteczne dekoracje.

Drugi etap sprzątania powinien obejmować pomieszczenia najbardziej wymagające, czyli kuchnię i łazienkę. Warto tą czynność zaplanować na kilka dni przed świętami ze względu na częstotliwość użytkowania tych pomieszczeń. Uciążliwe zabrudzenia produktami spożywczymi, osadem z kamienia czy inne wymagają skutecznych środków, które nie naruszą czyszczonych powierzchni, ale będą skuteczne. Dlatego też ja używam sprawdzonych środków. Flo Preparat do czyszczenia kuchni to nowoczesny i skuteczny w działaniu spray, który usuwa zanieczyszczenia z wszystkich powierzchni zmywalnych. Płyn idealnie radzi sobie z typowymi zabrudzeniami, które występują w kuchni. Specjalna formuła Pro Active Foam tworzy aktywną pianę, dzięki czemu płyn skutecznie usuwa uporczywy tłuszcz i brud.

Flo Bathroom Cleaner to nowoczesny preparat w formie sprayu przeznaczony do czyszczenia powierzchni zmywalnych w łazience. Jest niezwykle skuteczny i wygodny w użyciu. Dzięki specjalnej formule Pro Active tworzy aktywną pianę, która pozostaje dłużej na czyszczonej powierzchni i rozpuszcza brud, przywracając czyszczonym powierzchniom połysk. Preparat skutecznie usuwa kamień i osad z mydła. Przeznaczony jest do czyszczenia armatury łazienkowej, kabin prysznicowych, wanien i baterii ze stali nierdzewnej.

Podłogi myjemy na końcu, już po skończonych porządkach i wycieraniu kurzy. Tutaj idealnie spisuje się Flo Płyn Uniwersalny Perła Marsylii dzięki wyjątkowej formule skutecznie czyści wszelkie powierzchnie zwmywalne. Delikatnie je pielęgnuje. Nie pozostawia smug, dzięki czemu czyszczone powierzchnie są idealnie czyste i lśniące. Długotrwały zapach pozwala na długo cieszyć się czystością i świeżością.

Oczywiście przy porządkach nie zapominam również o praniu. Zazwyczaj po całym dniu sprzątania mam go zwyczajnie więcej. Czego szukam w środkach do prania? Oczywiście skuteczności w wywabianiu plam, ale także zapachu, który pozostanie na ubraniach trochę dłużej niż do momentu wyjęcia ich z pralki. Flo Pure Perfume Koncentrat do płukania tkanin Paczula sprawia, że moje tkaniny są nie tylko miękkie, ale zapach otula ich na dłużej. Głęboko wnika do wnętrza materiału, chroniąc również jego kolor. Formuła Easy Iron skutecznie wpływa na poprawienie jakości prasowania, które staje się prostsze, łatwiejsze i szybsze.

A czy Wy już powoli zabieracie się za przedświąteczne porządki?

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News