NewsZdrowie

Suszony daktyl, czyli pyszne źródło zdrowia!

suszone daktyle
suszone daktyle

Daktyle pochodzą z Bliskiego Wschodu i są uprawiane już od ponad ośmiu tysięcy lat. Nazywa się je ,,chlebem życia”, a w niektórych krajach ich codzienne spożywanie jest traktowane jako tradycja. Najprawdopodobniej wynika to z faktu, iż są skarbnicą substancji odżywczych, a do tego mają wyśmienity smak. Nie może ich zatem zabraknąć w codziennym jadłospisie!

Suszone daktyle – dlaczego warto je jeść?

Suszone daktyle mają w sobie mnóstwo niezwykle pożądanych w diecie substancji odżywczych. Posiadają błonnik, który zapobiega zaparciom, obniża poziom cholesterolu i poprawia kondycję skóry. Zawierają duże pokłady potasu wpływające na utrzymanie odpowiedniego ciśnienia we krwi. Są źródłem energii dla osób uprawiających sport, a także tych pracujących umysłowo. Zawarta w nich natomiast tauryna działa mocno detoksykująco. Ponadto, mają również właściwości regeneracyjne i wpływają na poprawę nastroju.

Suszone daktyle – jak je jeść?

Jak spożywać daktyle na co dzień? Świetnie sprawdzają się jako samodzielna przekąska. Doskonale smakują jako składnik owsianki oraz tworzą pyszny duet z jogurtem naturalnym. Po ciężkim dniu w pracy, czy po treningu sprawdzą się idealnie jako dodatek dodo koktajlu z bananem. Poleca się je również osobom będącym na diecie, gdyż są zdrową alternatywą dla słodyczy.

Daktyle dostępne są na stronie: bakalsklep.pl

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News