Bardzo lubimy wspólne rodzinne, spędzanie czasu. Oczywiście spędzamy go na zabawie – malujemy, tańczymy, śpiewamy, gramy w gry ;-). Dziś pokaże Wam jedną z gier którą mieliśmy okazję ostatnio poznać – Na lody! od Wydawnictwa Egmont. Gra z serii „dobra gra w dobrej cenie”.
W pudełku z grą znajdujemy okrągłe żetony, kafelki z obrazkami, kostkę oraz instrukcję. Kafelki i żetony należy „wyłamać” z tekturowych stron – Julka zajęła się tym osobiście.

 

 

Grę zaczynamy od rozłożenia 15 kafelków, obojętnie którą stroną do góry. Są to nasze zamówienia. Obok nich układamy żetony, odwrócone obrazkiem do dołu.

 

Zaczynamy od wylosowania po 6 żetonów do naszych zamówień (kafelków). Następnie rzucamy kostką – liczba oczek wskaże nam ile porcji danego deseru trzeba przygotować. Przystępujemy do realizacji zamówienia.

 

 

 

Odkrywamy wylosowany żeton zamówienia (tutaj donat), następnie odwracamy dwa kafelki z naszych rozłożonych deserów. Liczba porcji przygotowywanego deseru (ilość donatów na kafelkach) powinna być taka jak na kostce (tu wyrzuciliśmy 4 oczka a więc nasze kafelki to dwa po dwa donaty). Udało się realizować zamówienie, gdyż mamy nasze porcje skompletowane. Możemy odłożyć żeton i kafelki do pudełka. Gdyby zdążyło się tak, że ilość donatów widocznych na odkrytych kafelkach przewyższałaby liczbę oczek, zamówienie nie jest zrealizowane, a my pozostajemy z żetonem.

 

 

 

Jest to bardzo prosta gra logiczna, idealna dla dzieci już w wieku przedszkolnym. Uczy spostrzegawczości, liczenia, zapamiętywania (odkrywanie to takie mini memory) oraz rozpoznawania kształtów. Mamy tu naukę połączoną z zabawą, co jest duetem idealnym.

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Lifestyle