DzieckoGadżetyNews

Smartwatch dla dziecka – czy to dbanie o bezpieczeństwo czy zbytnia kontrola

Okres usamodzielniania się dziecka bywa dla rodziców niezwykle trudny. Szczególnie, kiedy zaczyna już samo jeździć do szkoły, przyjaciół czy zajęcia dodatkowe. Często z lęku, że coś może mu się stać, wszędzie je zawozimy i pilnujemy, odbierając możliwość uczenia się niezależności. W jaki sposób możemy dbać o jego bezpieczeństwo i swoje nerwy? Czy smartwatch dla dziecka to dobre rozwiązanie, czy też nadmierna nad nim kontrola?


Choć zdania są podzielone, to trzeba przyznać, że dzięki licznym funkcjom jakie posiadają nowoczesne smartwatche dla dzieci, to gadżet ten może spełnić oczekiwania i nas rodziców i naszych pociech. Oto dlaczego.

Bezpieczeństwo dziecka – spokój rodziców

Smartwache, które są dedykowane dzieciom posiadają kilka praktycznych funkcji, dzięki którym rodzic na odległość może dbać o jego bezpieczeństwo, są to:

  • lokalizator GPS – dzięki któremu bez trudu sprawdzisz lokalizację swojego dziecka z dokładnością do 10 m;
  • Geo ogrodzenie – umożliwia wprowadzenie stref, w których dziecko przebywa, jeśli z jakiegoś powodu, opuści ono tę strefę, rodzic zostanie od razu o tym powiadomiony, jest to bardzo przydatne zwłaszcza, gdy nasze dziecko chce samo wychodzić na podwórko;
  • alarm informujący o zdjęciu smartwatcha z ręki;
  • przycisk SOS – kolejny element bezpieczeństwa, pozwala na wysłanie sygnału alarmowego do rodzica tylko jednym kliknięciem
  • funkcja podsłuchu – umożliwia sprawdzenie co dzieje się w otoczeniu dziecka, bez jego wiedzy, jest to funkcja, która wzbudza najwięcej kontrowersji, czy mamy prawo w taki sposób kontrolować nasze dziecko, jednak to tylko od nas zależy, czy będziemy z niej korzystać.

Dlaczego smartwatch ucieszy nasze dziecko

Smartwatch sprawi radość również naszym dzieciom, dzięki kilku przydatnym funkcjom. Przede wszystkim wbudowany telefon pozwala się kontaktować, nie tylko z rodzicami, lecz również z najbliższymi przyjaciółmi. Do jego pamięci można wprowadzić kilkanaście numerów telefonów Można również wysyłać do dziecka z telefonu wiadomości. Posiadają również alarm – który obudzi dziecko do szkoły na czas, licznik kroków, czy też funkcję sprawdzania czasu i jakości snu. Najnowocześniejsze modele są wyposażone w ekran dotykowy czy też aparat fotograficzny. Wszystkie dane mogą być zapisywane na karcie sim montowanej w smartwatchu. Większość dziecięcych smartwatchy ma ciekawy design oraz różnorodną kolorystykę do wyboru.

Smartwatch to praktyczne rozwiązanie dla dziecka

Choć niektóre funkcje zawarte w smartwtchach dla dzieci mogą wzbudzać kontrowersje, jak na przykład podsłuch, to jednak trzeba przyznać, że jest jest to niezwykle praktyczne urządzenie łączące zalety telefonu i zegarka, Dzięki niemu, dziecko może nie tylko dzwonić, jak ze zwykłego telefonu, lecz również można zadbać o jego bezpieczeństwo. Dodatkowo, nie mają dostępu do internetu ani gier. Decydując się na zakup takiego zegarka, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, między innymi: żywotność baterii, sposób montowania karty pamięci, oraz odporność na wodę czy piasek, szczególnie, jeśli chcemy by sprzęt ten sprawdził się podczas wakacyjnych wyjazdów.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dziecko