DomNews

Prysznic typu walk-in – czym go wyłożyć i jak czyścić

Prysznic walk-in to taki typ prysznica, w którym nie ma brodzika. Dzięki temu w łazience otrzymujemy spójność aranżacji. To także skuteczna metoda na optyczne powiększenie przestrzeni. Czym więc wyłożyć taki prysznic oraz jak zadbać o łazienkę by służyła nam przez wiele lat?

Bez brodzika pozwala zachować spójność w aranżacji łazienki. Co więcej, jest to skuteczna metoda na optyczne powiększenie przestrzeni. Czym wyłożyć przestrzeń pod natryskiem i jak dbać o swoją łazienkę, by była funkcjonalna przez wiele lat?

Czy do łazienki można wybrać posadzkę kamienną?

Płytki kamienne to powiew luksusu w Twoim wnętrzu. Jednak, aby mogły nam służyć długie lata dobrze jest sięgnąć po odmiany, które posiadają duża powierzchnię, odpowiednio preparowaną. Płytki z kamienia nie są uniwersalne i nie będą pasowały do każdego domu, wymagają częstej i dokładnej pielęgnacji. Do czyszczenia należy stosować odpowiednie preparaty, które usuną plamy i zanieczyszczenia.

Brodzik czy bez brodzika?

Nowoczesne brodziki różnią się od tych znanych nam sprzed wielu lat. Można także nabyć takie, które są całkowicie płaskie i montuje się je na poziomie posadzki. Dzięki temu wnętrze nabiera minimalistycznego wyglądu, płaski brodzik nie odcina się od aranżacji.

Prysznic bez brodzika – jakie płytki wybrać?

Jeśli chodzi o prysznic typu walk-in to najczęściej wybiera się płytki ceramiczne, które nie tylko świetnie wyglądają, ale także świetnie łączą się z aranżacją łazienki. Na podłodze wybierzmy płytki, które są antypoślizgowe, natomiast na ścianach może być dowolność. Pamiętajmy o izolacji posadzki i ściany, tak by wnętrze było odporne na działanie bary wodnej, wilgoci oraz wody. Najwięcej kłopotów mogą sprawić łączenia między pływkami, dlatego fugi powinny tu mieć podwyższoną odporność na wilgoć oraz grzyby i pleśnie.

Jak urządzić prysznic bez brodzika?

Zasłonka to dobry pomysł jeśli chcemy uniknąć rozprzestrzeniania się wody po całej łazience. Jednak wygodniejszym rozwiązaniem jest zdecydowanie kabina prysznicowa. Wykonana z tworzywa sztucznego i szkła hartowanego pięknie ozdobi łazienkę. Jeśli Twój prysznic umieszczony jest we wnęce wystarczy, że zakupisz przeszklone drzwi. Przy standardowych prysznicach przyściennych sprawdza się kabina typu walk-in czyli bez drzwi.

Prysznic walk-in – czyszczenie jest proste!

Elementami głównymi prysznica są płytki oraz szkło, dlatego też należy w tym pomieszczeniu regularnie sprzątać. Po każdej kąpieli należy spłukać wszelkie mydliny i przetrzeć ściereczka.

Natomiast, gdy oporócz kafli w łazience mamy industrialny beton, wtedy cały proces przebiega również podobnie. Warto zdecydować się na to rozwiązanie bez fug, gdyż fugi się brudzą i pękają. Przy betonie w łaziencw nie będzie ani jednej szczeliny dylatacyjnej na środku. Wystarczą dylatacje wzdłuż ścian, które będą zakryte masą dylatacyjną. Podloga z betonu ma więc dużą zaletę, gdyż jest to jednorodna, estetyczna płaszczyzna.

Niestety czasem w wyniku zużycia, czy złego wykonania potrafi ona ulec szkodzie, na przykład pojawią się pęknięcia. Nie należy panikować lecz wezwać odpowiednich specjalistów. Naprawa posadzek betonowych nie musi być czasochłonna ani kosztowna.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dom